REKLAMA

RZESZÓW: Policjanci pilnowali ruchliwych skrzyżowań. Ujawniono 21 wykroczeń

RZESZÓW / PODKARPACIE. Policjanci z wydziału ruchu drogowego rzeszowskiej komendy podsumowali pierwszy dzień działań „Przejezdne skrzyżowania”. Podczas piątkowej akcji zwracali oni uwagę na wykroczenia popełniane przez kierujących, mogące skutkować powstawaniem utrudnień oraz wpływać na płynność ruchu w okolicy ruchliwych skrzyżowań. Działania będą powtarzane w kolejne piątki października.

303-195807
Foto: Podkarpacka Policja

Pierwszy dzień policyjnych działań „Przejezdne skrzyżowania” potwierdził wiele z wcześniejszych spostrzeżeń policjantów. Obserwując kilka wybranych skrzyżowań, ujawnili 21 wykroczeń. Dominującym było wjeżdżanie na skrzyżowanie bez możliwości kontynuowania dalszej jazdy. Funkcjonariusze odnotowali 19 takich wykroczeń.

Głównym założeniem prowadzonej akcji jest działanie prewencyjne i edukacyjne. Policjanci kilkadziesiąt razy interweniowali prewencyjnie, korygując błędy kierowców. Taka interwencja dotyczyła nawet instruktora nauki jazdy.

Najczęściej popełniane błędy kierowców, które ujawnili funkcjonariusze rzeszowskiej policji to:

– zatrzymywanie się w nieprawidłowym miejscu w stosunku do sygnalizatora i znaków poziomych (zbyt daleko od sygnalizatora, bądź już za linią wyznaczającą miejsce do zatrzymania);
– pozostawianie dużych odległości pomiędzy pojazdami, przez co inni kierujący nie mieli możliwości opuszczenia skrzyżowania w tym samym cyklu świateł;
– niewykorzystywanie wolnych pasów ruchu, z których można kontynuować jazdę w zamierzonym kierunku.

303-195808

Foto: Podkarpacka Policja

W piątkowych działaniach na skrzyżowaniach uczestniczyło 29 policjantów z wydziału ruchu drogowego rzeszowskiej komendy. Akcja będzie kontynuowana w kolejne piątki października.

Źródło: Podkarpacka Policja

30-09-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszow-policjanci-pilnowali-ruchliwych-skrzyzowan-ujawniono-21-wykroczen-6669-00r2kc