REKLAMA

Rzeszowscy policjanci oddali 36 litrów krwi w 2020 roku

RZESZÓW / PODKARPACIE. Ubiegły rok był bardzo specyficzny – stan epidemii zmienił wiele rzeczy. Z powodu panującej sytuacji w bankach krwi szybko zaczęło brakować tego bezcennego daru życia. Policjanci, zrzeszeni w Klubie Honorowych Dawców Krwi PCK przy Oddziale Prewencji Policji w Rzeszowie, odpowiedzieli na apele. Oddali łącznie 36 litrów krwi.

303-218450
Foto: KWP w Rzeszowie / archiwum

Klub Honorowych Dawców Krwi PCK przy Oddziale Prewencji Policji w Rzeszowie powstał na początku 2020 roku i zrzesza 27 członków – funkcjonariuszy Policji. Ideą założenia klubu była chęć pomocy osobom w stanie bezpośredniego zagrożenia życia.

W związku z ogłoszeniem w ubiegłym roku stanu epidemiologicznego na terenie RP oraz wzrostem zachorowań na SARS-COV-2, zasoby banków krwi bardzo szybko topniały. Policjanci, w trosce o zdrowie obywateli, od razu odpowiedzieli na apele Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie.

W ciągu 2020 roku 27 policjantów – członków klubu, oddało 36 litrów krwi. Funkcjonariusze włączyli się m.in. dwie akcje oddawania krwi.

Dodatkowo policjanci, którzy przeszli COVID-19 oddawali także osocze, by pomóc innym chorym, którzy walczą z koronawirusem.

Źródło: KMP Rzeszów

14-01-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszow-policjanci-oddali-36-litrow-krwi-w-2020-roku-9990-00r2kc