REKLAMA

RZESZÓW. Policja zatrzymała pijanego motocyklistę. Odmówił podania danych osobowych

RZESZÓW / PODKARPACIE. Ponad 3 promile alkoholu wykazało badanie trzeźwości motocyklisty, którego w środę zatrzymali policjanci drogówki. Mężczyzna wpadł, bo nie zastosował się do sygnalizacji świetlnej i znaków drogowych. Podczas kontroli odmówił podania swoich danych osobowych.

303-207153

 

W środę około godziny 12:00  na ul. Kopisto policjanci ruchu drogowego rzeszowskiej komendy zatrzymali motocyklistę. Mężczyzna, jadąc ul. Rejtana na skrzyżowaniu z ul. Kopisto, nie zastosował się do sygnalizacji świetlnej, nadającej sygnał czerwony oraz do innych znaków drogowych.

Po zatrzymaniu policjanci poczuli od kierującego jednośladem alkohol. Badanie wykazało u mężczyzny ponad 3 promile alkoholu. Okazało się również, że motocykl, którym się poruszał nie miał aktualnych badań technicznych.

 

Podczas kontroli mężczyzna odmówił podania danych osobowych. W związku z tym został zatrzymany w policyjnym areszcie. Po jakimś czasie mężczyzna podał swoje dane. Okazało się, że jest to 47-letni mieszkaniec powiatu łańcuckiego.

Kierujący motocyklem usłyszał już zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. Za popełnione wykroczenia odpowie w odrębnym postępowaniu.

 

KMP Rzeszów

 

10-07-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)