REKLAMA

RZESZÓW: Policja uruchamia stały punkt kontroli autokarów

RZESZÓW / PODKARPACIE. Od poniedziałku, przy hali widowiskowo-sportowej na Podpromiu, działa stały punkt kontroli autokarów. Policjanci wspólnie z pracownikami Inspekcji Transportu Drogowego, do piątku 2 lipca, będą kontrolowali tam autokary i pojazdy przewożące dzieci i młodzież na wycieczki.

303-186177

Foto: Komenda Miejska Policji w Rzeszowie

 

W związku z luzowaniem obostrzeń spowodowanych pandemią, policjanci ponownie uruchomili stały punkt kontroli autokarów. Autokary można sprawdzać już od 14 czerwca br. Jak w poprzednich latach stałym miejscem kontroli jest parking przy hali widowiskowo-sportowej przy ulicy Podpromie w Rzeszowie.

Kontrole prowadzą policjanci i funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego, w dni robocze (od poniedziałku do piątku) w godzinach od 6:00 do 9:00. Punkt kontroli będzie działał do piątku 2 lipca.

W innych godzinach kontrole autokarów prowadzone będą przez policjantów w miarę możliwości, doraźnie, po wcześniejszym ustaleniu szczegółów z dyżurnym Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie – nr telefonu 47 821 33 12.

 

Każdy organizator wyjazdu może liczyć na sprawdzenie autobusu przez dyżurujących policjantów. Sprawdzeniu podlegać będzie między innymi: trzeźwość kierowców, stan techniczny pojazdu, czas pracy kierowców, wyposażenie autobusów, a także właściwy załadunek bagażu.

Policjanci zwrócą kierowcom autobusów uwagę na odpowiedni dobór miejsc postoju w czasie podróży, dostosowanie prędkości jazdy do warunków panujących na drodze. Fakt przeprowadzonej kontroli potwierdzony zostanie protokołem kontroli, którego kopią będzie dysponował kierowca.

Policjanci apelują również, aby w godzinach, kiedy czynny będzie stały punkt kontroli, właśnie tam przeprowadzać niezbędne kontrole.

 

KMP Rzeszów

 

18-06-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)