REKLAMA

RZESZÓW: Policja uruchamia stały punkt kontroli autokarów

RZESZÓW / PODKARPACIE. Od poniedziałku przy hali na Podpromiu uruchomiony zostanie stały punkt kontroli autokarów. Policjanci wspólnie z pracownikami Inspekcji Transportu Drogowego będą kontrolować autokary oraz inne pojazdy przewożące dzieci i młodzież na wycieczki.

303-186177

Foto: Podkarpacka Polcja

Punkt kontroli autokarów zacznie działać od najbliższego poniedziałku, tj. od 27 maja. Stałym miejscem kontroli będzie parking przy hali na Podpromiu w Rzeszowie. Kontrole prowadzić będą policjanci i funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego, w dni robocze (od poniedziałku do piątku) w godzinach: 6:00 – 9:00.

W innych godzinach kontrole autokarów prowadzone będą przez policjantów w miarę możliwości, doraźnie, po wcześniejszym ustaleniu szczegółów z dyżurnym Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie – nr telefonu 17 858 33 12.

303-186188

Foto: Podkarpacka Policja

Każdy organizator wyjazdu może liczyć na sprawdzenie autobusu przez dyżurujących policjantów. Sprawdzeniu podlegać będzie między innymi: trzeźwość kierowców, stan techniczny pojazdu, czas pracy kierowców, wyposażenie autobusów, a także właściwy załadunek bagażu.

Funkcjonariusze zwrócą kierowcom autobusów uwagę na odpowiedni dobór miejsc postoju w czasie podróży, dostosowanie prędkości jazdy do warunków panujących na drodze. Fakt przeprowadzonej kontroli potwierdzony zostanie protokołem kontroli, którego kopią będzie dysponował kierowca.

Z uwagi na dużą liczbę zgłoszeń policjanci apelują również, aby w godzinach, kiedy czynny będzie stały punkt kontroli, właśnie tam przeprowadzać niezbędne kontrole.

Źródło: Podkarpacka Policja

23-05-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszow-policja-uruchamia-staly-punkt-kontroli-autokarow-4527-00r2kc