REKLAMA

RZESZÓW. Policja sprawdza, czy pasażerowie MPK noszą maseczki (FOTO)

RZESZÓW / PODKARPACIE. Policjanci ruchu drogowego sprawdzają, czy pasażerowie rzeszowskich autobusów zakrywają usta i nos, podróżując komunikacją publiczną. Powodem kontroli są sygnały, że wielu pasażerów lekceważy ten obowiązek. Każdemu, który nie przestrzega zasad grozi mandat do 500 złotych.

303-209588

Foto: KMP Rzeszów

Od 16 kwietnia na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów, wprowadzony został obowiązek zakrywania ust i nosa. Mimo zniesienia części ograniczeń związanych z zagrożeniem epidemicznym, poluzowanie obowiązku zakrywania ust i nosa dotyczy przestrzeni otwartych oraz obszarów zamkniętych, w których da się zachować zasady dystansu. Maseczki nadal obowiązują np. w sklepach czy galeriach handlowych oraz w środkach komunikacji publicznej.

Z prośbą o kontrole w autobusach zwrócił się do rzeszowskiej komendy Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie. Podczas środowych i czwartkowych kontroli policjanci ujawnili 13 osób bez maseczek, a 12 z nich pouczyli.

Funkcjonariusze sprawdzili łącznie 123 autobusy, przede wszystkim komunikacji miejskiej, skontrolowali 775 pasażerów. Mimo, że jest to tylko niewielki odsetek pasażerów, niespełna 2 procent ogółu skontrolowanych osób, pamiętajmy, że zakrywanie ust i nosa ma na celu ochronę nie tylko nas samych, ale przede wszystkim współpasażerów i innych osób. Kontrole będą kontynuowane.

Niestosowanie się to tego nakazu jest wykroczeniem, za które policjant może ukarać mandatem w wysokości do 500 złotych.

303-209587

Foto: KMP Rzeszów

303-209586

Foto: KMP Rzeszów

Źródło: KMP Rzeszów

03-07-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszow-policja-sprawdza-czy-pasazerowie-mpk-nosza-maseczki-6014-00r2kc