REKLAMA

RZESZÓW. Policja podsumowała weekend. 7 wypadków i 3 nietrzeźwych kierowców

RZESZÓW/ PODKARPACIE. W trakcie minionego weekendu policjanci rzeszowskiej komendy odnotowali 6 wypadków, w których rannych zostało 7 osób. Ujawnili także 3 kierujących, którzy zdecydowali się na kierowanie pojazdem, mimo wcześniej wypitego alkoholu.

443-296632

W piątek, policjanci pracowali na miejscu dwóch wypadków drogowych. Pierwszy z nich miał miejsce po godz. 7 rano, na al. Wyzwolenia. Kierująca nissanem, 42-letnia mieszkanka Rzeszowa na oznakowanym przejściu dla pieszych potrąciła 69-latkę. Kobieta z obrażeniami została przewieziona do szpitala.

Tego samego dnia po godz. 16, w Głogowie Małopolskim doszło do potrącenia rowerzysty. Jak wstępnie ustalili policjanci, kierująca osobowym citroenem, 66-letnia mieszkanka powiatu rzeszowskiego, jadąc ul. 3-Maja, na skrzyżowaniu z ul. Sosnową, skręcając w lewo w ul. Szmaragdową, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierującemu rowerem. W wyniku zdarzenia, 39-letni rowerzysta, mieszkaniec powiatu rzeszowskiego, karetką pogotowia został przewieziony do szpitala.

Do trzech wypadków doszło w sobotę.

Tuż po godz. 8 rano, w Boguchwale kierujący osobowym renaultem, 42-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego, jadą ulicą Suszyckich, najprawdopodobniej nie zastosował się do sygnalizacji świetlnej i wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle i zderzył się z oplem, który przewrócił się na bok. W tym wypadku ucierpiały dwie osoby. 59-letni kierowca opla, mieszkaniec powiatu rzeszowskiego oraz 8-letnia pasażerka renaulta.

Do kolejnego zdarzenia doszło przed godz. 10, w Sokołowi Małopolskim na ulicy Wojska Polskiego. Kierujący oplem, 77-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego, skręcając w lewo nie udzielił pierwszeństwa przejazdu rowerzyście i doprowadził do zderzenia. W jego konsekwencji, 71-letni cyklista, mieszkaniec powiatu rzeszowskiego, został ranny i wymagał hospitalizacji.

Wieczorem, po godz. 22, w Rzeszowie na ulicy Kilara, doszło do wypadku spowodowanego przez nietrzeźwą 56-latkę. Jak ustalili funkcjonariusze, kierująca hondą, 56-letnia mieszkanka powiatu rzeszowskiego, jadąc ul. Kilara w kierunku ul. Kopisto, na skrzyżowaniu zderzyła się z kierującą fordem, 27-letnią mieszkanką powiatu przemyskiego, która oczekiwała na możliwość wjazdu na ul. Kilara od wjazdu z Hali Podpromie. Kolejno po zderzeniu, kierująca hondą straciła panowanie nad kierowanym pojazdem i najechała na ekrany dźwiękochłonne uszkadzając je. W wyniku zdarzenia 56-latkatrafiła do szpitala. Funkcjonariusze zatrzymali już jej prawo jazdy.

W niedzielę policjanci odnotowali jeden wypadek. Około godz. 14.30, w Zarzeczu, zderzyły się trzy pojazdy. Kierujący pojazdem marki Hyundai, 39-letni mieszkaniec powiatu łęczyńskiego wraz z 34-letnią pasażerką, nie zachował bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego i najechał na tył pojazdu bmw, którym kierował 18-letni mieszkaniec powiatu brzozowskiego. Kolejno bmw siłą odrzutu uderzyło w tył innego bmw, którym kierował 57-letni mieszkaniec Sanoka. W wyniku zderzenia do szpitala trafiła pasażerka hyundaia.

Niestety, stróże prawa ujawnili także 2 kierowców, którzy prowadzili pojazd, pomimo wcześniej wypitego alkoholu.

W sobotę po godz. 12, na ulicy Malowniczej w Rzeszowie, funkcjonariusze ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierującego ciągnikiem rolniczym marki Ursus. 47-letni mieszkaniec Rzeszowa był pijany, miał ponad 1,2 alkoholu w organizmie.

W niedziel o godz. 12.25, w Dynowie na ulicy Ożoga, policyjny partol zbadał stan trzeźwości kierujacego mercedesem. Okazało się, że 54-latek miał prawie 2 promile.

Policjanci apelują o rozsądek na drodze i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego.

 

źródło: KMP Rzeszów

zdj: archiwum prywatne KMP Reszów

08-07-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)