REKLAMA

RZESZÓW: Podrabiali recepty lekarskie. Dwie osoby zatrzymane

Policjanci z komisariatu na Nowym Mieście zatrzymali mężczyznę podejrzanego o współudział w podrabianiu recept lekarskich. Podrobione recepty jego wspólnik przedkładał w aptekach, kupując na tej podstawie różne leki. Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty i zostali oddani pod dozór Policji.

O próbie wykupienia leku na podstawie podrobionej recepty policjanci zostali zawiadomieni w grudniu. W jednej z aptek na terenie Rzeszowa mężczyzna przedłożył podrobioną receptę na lek objęty refundacją. Policjanci dzień później zatrzymali podejrzanego. Okazał się nim 36-letni mieszkaniec Rzeszowa.

Jak ustalili funkcjonariusze podobna sytuacja miała miejsce jeszcze kilkukrotnie, w przynajmniej dwóch innych aptekach,a mężczyzna nie działał sam. Puste blankiety recept dostarczał mu wspólnik. Zatrzymany człowiek wypełniał recepty, które następnie realizował w aptekach. Mężczyzn interesowały leki objęte dużą refundacją. Policjanci przedstawili 36-latkowi zarzut podrobienia dokumentów. Nadzorujący postępowanie prokurator zastosował wobec niego dozór Policji i zakaz opuszczania kraju.

Drugi mężczyzna, 40-letni mieszkaniec Rzeszowa, do tej pory ukrywał się, unikając zatrzymania. W poniedziałek policjanci zatrzymali również jego. Mężczyzna usłyszał zarzuty współudziału w podrabianiu dokumentów. Również w jego przypadku prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci policyjnego dozoru i zakazu opuszczania kraju.

W sprawie trwają dalsze czynności zmierzające do jej wszechstronnego wyjaśnienia. Policjanci ustalają,czy podczas wykupywania leków nie doszło do oszustwa, oraz w jakich okolicznościach podejrzani weszli w posiadanie blankietów recept.

29-01-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszow-podrabiali-recepty-lekarskie-dwie-osoby-zatrzymane-adm007