REKLAMA

RZESZÓW. Podkarpaccy terytorialsi oddali 20 litrów krwi (FOTO)

RZESZÓW / PODKARPACIE. To już kolejny raz terytorialsi zdecydowali się odpowiedzieć na apel Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie. Żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego ps. „Pług” z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka dali przykład najmłodszym, oddając krew i uzupełniając kurczące się zapasy RCKiK o ponad 20 litrów krwi i jej składników.

dsc_7849_P-LE
Foto (2): Paulina Lęcznar / archiwum PBOT

 

Od początku funkcjonowania 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej, żołnierze regularnie organizują projekty zbiórki krwi na terenie Podkarpacia, jak również honorowo wspierają akcje kolegów z innych rodzajów służb mundurowych.

Podkarpaccy terytorialsi zawsze licznie odpowiadają na apele, szczególnie, gdy sytuacja banku rezerw krwi Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa staje się trudna – jak teraz.

 

Z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka prawie 50 żołnierzy 3. PBOT oraz ich najbliższych 2 czerwca wzięło udział w zbiórce krwi. „Terytorialsi mają pomoc we krwi”, to hasło, na które żołnierze od początku istnienia brygady reagują natychmiast.

Dlatego z głębi serca, dla swoich bliskich, sąsiadów i społeczeństwa odpowiedzieli na apel o uzupełnienie kurczących się zasobów RCKiK i uzupełnili braki o ponad 20 litrów krwi i jej składników.

 

Krwiobus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa wraz z personelem rozpoczął pracę o godz. 9.00 na placu zabaw przy ul. Bieckiej (Osiedle Projektant).

dsc_7829_P-LE

Żołnierze 31. Batalionu Lekkiej Piechoty z Rzeszowa przygotowali także punkt promocyjny połączony z pokazem sprzętu wojskowego, który jest na wyposażeniu każdego Terytorialsa – okazał się on nie lada atrakcją dla najmłodszych.

 

W samym dowództwie brygady i podległych batalionach wśród żołnierzy służy ponad 600 honorowych dawców krwi, zarówno kobiet jak i mężczyzn.

Są to osoby, które w ten sposób niejednokrotnie bezinteresownie ratują życie i zdrowie innych ludzi.  Od kwietnia działa także Klub Honorowych Dawców Krwi „Terytorials”.

wyniki_zbiorki_krwi_2.06

Źródło: kpt. Witold Sura / rzecznik prasowy 3.Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej

 

04-06-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)