REKLAMA

RZESZÓW. Podkarpaccy policjanci honorowo oddawali krew (FOTO)

RZESZÓW / PODKARPACIE. Podkarpaccy policjanci i pracownicy Policji uczestniczyli w zbiórce krwi. Zbiórkę w ramach akcji ,,30 litrów krwi na 30-lecie NSZZ Policjantów’’ zorganizował Klub Honorowych Dawców Krwi PCK rzeszowskiej komendy miejskiej oraz Oddziału Prewencji Policji w Rzeszowie. To już kolejne działania tego rodzaju, w których udział wzięli funkcjonariusze z Podkarpacia.

303-209301

W poniedziałek (29 czerwca br.), policjanci i pracownicy z garnizonu podkarpackiego oddawali krew. Celem akcji było przede wszystkim niesienie pomocy osobom, które najbardziej potrzebują tego bezcennego leku. Rano na parkingu przed budynkiem Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie stanął krwiobus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Kadra kierownicza oraz policjanci i pracownicy Policji honorowo oddawali krew.

Zbiórkę w ramach akcji: ,,30 litrów krwi na 30-lecie NSZZ Policjantów’’, zorganizował Klub Honorowych Dawców Krwi PCK przy KMP w Rzeszowie oraz Klub Honorowych Dawców Krwi PCK z Oddziału Prewencji Policji w Rzeszowie.

Policjanci doskonale wiedzą, jak wielu osobom jest potrzebna krew. To oni na co dzień są świadkami m.in. wypadków drogowych, w których wielu ludzi ginie, a jeszcze więcej zostaje rannych. W ramach wczorajszej akcji 31 osób oddało blisko 14 litrów tego bezcennego daru.

Źródło: KWP Rzeszów


30-06-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszow-podkarpaccy-policjanci-honorowo-oddawali-krew-foto-4597-00r2kc