REKLAMA

RZESZÓW: Podejrzani o wyłudzenie kredytu zatrzymani

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą zatrzymali mężczyzn podejrzanych o wyłudzenia kredytów na zakupy ratalne. Jeden z zatrzymanych przedłożył w sklepie z artykułami AGD nieprawdziwe oświadczenie o zatrudnieniu i zarobkach.

Drugi z zatrzymanych był pomysłodawcą i organizatorem przestępstwa. Kilka tygodni wcześniej sam również wyłudził kredyt bezgotówkowy w innym banku.

Funkcjonariusze z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o usiłowanie wyłudzenia kredytu. Mężczyźni ubiegali się o 4,5 tys. kredytu na zakup smartfona i oprogramowania.

W niedzielę jeden z nich, 20-letni mieszkaniec gminy Chmielnik, przedłożył w tym celu w sklepie z artykułami AGD nieprawdziwe oświadczenie o zatrudnieniu i zarobkach. Miało ono istotne znaczenie dla zawarcia umowy kredytowej. Policjanci ustalili również, że pomysłodawcą przedsięwzięcia był 20-letni mieszkaniec Rzeszowa. On podawał swój nr telefonu w celu potwierdzenia prawdziwości złożonego oświadczenia. W zamian za zawarcie umowy kredytowej oferował część zysków ze sprzedaży sprzętu elektronicznego.

Pierwszego z mężczyzn funkcjonariusze zatrzymali w sklepie, gdy przyszedł sfinalizować umowę kredytową. Chwilę później zatrzymali drugiego z mężczyzn, który czekał na zakończenie formalności kredytowych. Okazało się, że mężczyzna, który występował o kredyt nigdy nie był zatrudniony w firmie, którą podał w oświadczeniu. Nie osiągał również deklarowanych dochodów. Po przesłuchaniu i przedstawieniu zarzutu oszustwa i usiłowania wyłudzenia kredytu mężczyzna został zwolniony.

W toku postępowania okazało się, że drugi z mężczyzn, 20-latek z Rzeszowa, kilka miesięcy wcześniej wyłudził już w sklepie kredyt bezgotówkowy. W związku z tym trafił on do policyjnego aresztu. Na podstawie zebranego materiału usłyszał dwa zarzuty, oszustwa i usiłowania wyłudzenia kredytu oraz oszustwa i wyłudzenia kredytu.

Mężczyznom grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. W sprawie trwają dalsze czynności zmierzające do jej wszechstronnego wyjaśnienia.

KWP Rzeszów

Policja KWP Rzeszów

Policja KWP Rzeszów

02-08-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszow-podejrzani-o-wyludzenie-kredytu-zatrzymani