REKLAMA

RZESZÓW: Podczas Nocy Muzeów zostanie otwarta Izba Pamięci Komunikacji Miejskiej!

RZESZÓW / PODKARPACIE. Po niemal rocznych pracach Podkarpackie Stowarzyszenie Miłośników Komunikacji stworzyło Izbę Pamięci Komunikacji Miejskiej. Zostanie ona otwarta podczas zbliżającej się Nocy Muzeów 2019. W dniu Nocy Muzeów kursować będzie specjalna linia autobusowa, łącząca Rynek z dwoma filiami Muzeum Techniki i Militariów w Rzeszowie (filia przy ulicy Kochanowskiego filia przy ulicy Miłocińskiej).

plakat_izba_nm

Foto: materiał nadesłany

Nie było łatwo. Pierwotne terminy oddania do użytku tego miejsca uległy zmianie ze względu na stan techniczny budynku. Dziś cieszymy się, że zachowamy dla innych pokoleń, cząstkę historii Rzeszowa, w temacie komunikacji miejskiej – mówią z dumą organizatorzy.

Izba Pamięci Komunikacji Miejskiej będzie po raz pierwszy dostępna dla zwiedzających 18 maja, czyli w Noc Muzeów. Izba znajduje się przy ulicy Miłocińskiej 75. – Traficie do Nas wchodząc przez główną bramę ZSA, później w lewo przez mniejszą bramę i prosto, kierując się wprost na kabinę Jelcza 120MM/2 – informują członkowie Podkarpackiego Stowarzyszenia Miłośników Komunikacji. Zwiedzanie będzie możliwe od 16:00 do północy.

Tego dnia będzie kursował zabytkowy Jelcz PR110U. Odjedzie on z Rynku (przed wejściem do Trasy Podziemnej na ulicy Słowackiego) o pełnych godzinach: 17:00, 18:00, 19:00, 20:00. Po drodze zatrzyma się na jednym przystanku – na ulicy Kochanowskiego przy Muzeum Techniki i Militariów. Godziny powrotów z ulicy Miłocińskiej na Rynek (pod Trasę Podziemną) są planowane na godziny: 17:45, 18:45, 19:45, 20:45 Wówczas autobus pojedzie bezpośrednio na przystanek docelowy. Przejazdy są całkowicie darmowe i nie wymagają zakupu biletów.

W programie znalazła się między innymi wystawa z okazji 70-lecia komunikacji miejskiej w Rzeszowie, ekspozycja elementów z wycofanych autobusów MPK Rzeszów oraz przedmiotów związanych z komunikacją miejską, takich, jak: rozkłady jazdy, czy bilety. Jedną z ciekawszych atrakcji będzie możliwość zwiedzenia kabiny Jelcza 120mm/2.

Źródło: materiał nadesłany

09-05-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszow-podczas-nocy-muzeow-zostanie-otwarta-izba-pamieci-komunikacji-miejskiej-7122-00r2kc