REKLAMA

RZESZÓW. Plac targowy “Balcerek” do likwidacji? Miasto odda teren deweloperowi!? Jutro protest!

RZESZÓW / PODKARPACIE. Na wtorkową (26 września) sesję Rady Miasta Rzeszowa trafi uchwała w sprawie wyrażenia zgody na zamianę nieruchomości, która będzie służyć do obsługi komunikacyjnej Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki (ul. Wyspiańskiego i al. Witosa) w zamian za słynny plac targowy “Balcerka”, znajdujący się w ścisłym centrum miasta (ul. Moniuszki). Działki stanowiące własność Gminy Miasto Rzeszów o łącznej pow. 0,4464 ha nie są objęte Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego.

1695301215946

To oznacza, że przyszły właściciel (deweloper), może dowolnie zagospodarować ten teren. W chwili obecnej znajduje się tam ogólnodostępny plac targowy, a mieszkańcy i najemcy powierzchni handlowych nie wyobrażają sobie, że mógłby być zlikwidowany.

Z relacji przedsiębiorców którzy od wielu lat prowadzą swój biznes, w tej przestrzeni miejskiej wynika, że czują się oszukani. W Styczniu (br.) odbyło się spotkanie z prezydentem Konradem Fijołkiem, na którym jeden z handlujących na “Balcerka” zadał pytanie w prost. Czy plac “Balcerka” idzie do odstrzału?. Padła odpowiedź, że nie. Natomiast obecni na spotkanu w Teatrze Maska usłyszeli że planowana jest rewitalizacja (remont), jako trzecia inwestycja o takim charakterrze po tzw: “Hali Targowej” i “Jutrzence”. Niektórzy najemcy podjęli decyzję, o remoncie inwestycji oraz dzierżawie kolejnych punktów. Jak wiadomo materiały remontowo- wykończeniowe to dość spory wydatek, a plany z dnia na dzień plany legły w gruzach. 

1695301215834

Oburzenie handlowców wzbudza również fakt, iż o planach ratusza dowiedzieli się z mediów. Nikt wcześniej nie informował ich o tak istotnych zmianach, ani o ewentualnych propozycjach przeniesienia się w inne miejsce. 

Jutro (22 września) o godz. 10:00 ma odbyć się protest. Udział zapowiedzieli liczni klienci, którzy na co dzień zaopoatrują się u lokalnych sprzedawców, oraz właściciele stoisk i mieszkańcy.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że swoją wizytę (około godz:12:00) na placu “Balcerka” zapowiedzieli radni Miasta Rzeszowa.

zdjęcia: materiały nadesłane

21-09-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)