REKLAMA

RZESZÓW: Pink Lips Project. Kobiety malują usta i walczą z rakiem!

RZESZÓW / PODKARPACIE. Od poniedziałku (20 stycznia) Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA organizuje w Rzeszowie akcję “Pink Lips”. Jest ona związana z 6. Europejskim Tygodniem Profilaktyki Raka Szyjki Macicy.

82646577_1044040372619886_4948443039623282688_o

Foto: materiały organizatorów

Co roku u około 3 500 Polek diagnozuje się nowotwór. Połowa z nich jest nieuleczalnie chora, ponieważ zgłasza się do lekarza zbyt późno, nie wykonując profilaktycznych badań.

Profilaktyczną cytologię kobiety powinny wykonywać nie rzadziej niż co trzy lata, gdy jej wyniki są prawidłowe lub częściej w przypadku nieprawidłowości. Najbardziej narażoną grupą są kobiety w wieku od 25-60 lat. Jednak badanie jest też wskazane dla młodszych kobiet.

Z okazji Europejskiego Tygodnia Profilaktyki Raka Szyjki Macicy (20-26 stycznia 2020 roku) trwa akcja pod nazwą “Pink Lips”. Wydarzenie polega na publikowaniu na portalach społecznościowych zdjęć z pomalowanymi na różowo ustami i dodaniu do nich hashtagu #pinkchallenge.

“Pink Lips” to szacunek i podziw skierowany w stronę kobiet, które podjęły walkę z chorobą. To także oznaka świadomości na temat profilaktyki i konieczności przeciwdziałania tej chorobie. Pokażmy, że razem możemy więcej – informują na Facebooku lokalne organizatorki akcji w Rzeszowie.

Akcję, 25 stycznia w godzinach 12:00-16:00, podsumuje wydarzenie profilaktyczno-edukacyjne w Galerii Rzeszów. Tego dnia pojawi się tam specjalne stanowisko, w którym studentki kierunku lekarskiego i położnictwa udzielą wszelkich odpowiedzi na temat raka szyjki macicy i cytologii. Każda z uczestniczek otrzyma upominki w postaci kosmetyków.

21-01-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszow-pink-lips-project-kobiety-maluja-usta-i-walcza-z-rakiem-3976-00r2kc