REKLAMA

RZESZÓW: Pikieta poparcia dla protestu nauczycieli

RZESZÓW / PODKARPACIE. W poniedziałek 8 kwietnia o godzinie 14:00 przed I LO odbędzie się pikieta, która ma być wyrazem wsparcia dla strajkujących nauczycieli. Na ten dzień planowany jest początek strajku ZNP.

Baner.-Protest-2019

Foto: znp.edu.pl

W poniedziałek od godziny 14:00 do 17:00 zorganizowana zostanie w Rzeszowie manifestacja wspierająca strajk nauczycieli. Miejscem, w którym zgromadzą się zwolennicy żądań nauczycieli będzie teren przed I LO.

Ogólnopolski strajk ZNP rozpocznie się 8 kwietnia i potrwa aż do odwołania. Jego termin zbiega się z zaplanowanymi na 10, 11 i 12 kwietnia egzaminami gimnazjalnymi. Natomiast 15, 16 i 17 kwietnia ma się odbyć egzamin ósmoklasisty. Protest nauczycieli może więc w dużym stopniu wpłynąć na organizację wyżej wymienionych egzaminów.

Społeczeństwo obywatelskie to społeczeństwo wykształcone. Potrzebujemy dobrych szkół, szkół dostępnych, mądrych i bezpiecznych. Tymczasem, w wyniku zaniedbań kolejnych rządów, zawód nauczyciela traci prestiż i poważanie niezbędne do wykonywania zawodu zaufania społecznego. Propozycje strony rządowej w kwestii realizacji postulatów płacowych nauczycieli trudno wyjaśnić inaczej niż złą wolą. Wobec klęski negocjacji nauczyciele i nauczycielki zdecydowali się na strajk od 8. kwietnia. Wybór zawodu nauczyciela nie może być wyborem biedy. Społeczeństwo nie może wymagać od nauczycieli heroizmu – piszą w facebookowym wydarzeniu organizatorzy rzeszowskiej pikiety.

Po stronie protestujących nauczycieli stanęli już rodzice, uczniowie, samorządowcy. Czas na zwykłych obywateli i obywatelki, na mieszkanki i mieszkańców Rzeszowa. 8 kwietnia, w dniu strajku, zbierzmy się pod I Liceum Ogólnokształcącym i pokażmy nauczycielom, że mają nasze wsparcie. Edukacja to nasza wspólna sprawa! – apelują pomysłodawcy pikiety.

Źródło: facebook.com/events/796721367365052/

07-04-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.