REKLAMA

RZESZÓW. Pijany z sądowym zakazem kierował Iveco

RZESZÓW / PODKARPACIE. Policjanci zatrzymali pijanego kierowcę dostawczego samochodu. Funkcjonariuszy zawiadomił świadek, który poruszał się za kierowcą i nawet próbował go zatrzymać. Badanie potwierdziło, że 43-latek prowadził w stanie nietrzeźwości. Okazało się również, że mężczyzna objęty jest zakazem prowadzenia pojazdów.

303-182096

Foto: Podkarpacka Policja

 

W środę 23 czerwca około godziny 14:30 policjanci zostali zawiadomieni, że w kierunku Tyczyna jedzie nietrzeźwy kierujący. Według zgłoszenia kierowca Iveco, jadąc ulicą Sikorskiego, miał poruszać się całą szerokością drogi, a następnie miał zatrzymać się na parkingu.

Skierowani na miejsce policjanci drogówki zastali świadka, który wskazał im samochód. Zgłaszający jechał za kierowcą, a nawet próbował go zatrzymać. Gdy ten zjechał na parking, mężczyzna zawiadomił policjantów. Po zatrzymaniu samochodu, kierowca Iveco wysiadł i poszedł pod sklep, gdzie został zatrzymany przez funkcjonariuszy.

Kierowcą pojazdu był 43-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego. Badanie wykazało u niego niemal 2,2 promila alkoholu w jego organizmie. Ponadto po sprawdzeniu okazało się, że objęty jest sądowym zakazem prowadzenia pojazdów.

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości oraz niestosowanie się do zakazu prowadzenia pojazdów grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

KMP Rzeszów

24-06-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszow-pijany-z-sadowym-zakazem-kierowal-iveco-8887-00r2kc