REKLAMA

RZESZÓW: Pijany lekarz w załodze karetki pogotowia. Trwa śledztwo prokuratury

RZESZÓW, NIENADÓWKA / PODKARPACIE. Jeden z lekarzy Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego znajdował się pod wpływem alkoholu w trakcie wykonywania swojej pracy. Trwa w tej sprawie dochodzenie Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie. Oskarżonemu mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia.

doctor-2860504_960_720

Foto: pixabay.com

Prokuratura Rejonowa dla miasta Rzeszów nadzoruje dochodzenie w sprawie zaistniałego w dniu 22 grudnia 2018 roku w Rzeszowie i Nienadówce narażenia pacjentów na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu – informuje Artur Grabowski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie. Miał się go dopuścić lekarz Wyjazdowego Zespołu Nocnej i Świątecznej Opieki Medycznej Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie.

Mężczyzna znajdował się w załodze karetki podczas trzech zdarzeń. Jak wykazały późniejsze badania alkomatem – lekarz był wówczas w stanie nietrzeźwości (0, 98 promila alkoholu w wydychanym powietrzu).

W toku prowadzonego postępowania przesłuchano w charakterze świadków osoby posiadające wiedzę na temat zaistniałego zdarzenia. Skompletowano również dokumentację medyczną. Na obecnym etapie postępowania trwają czynności, które pozwolą ustalić, czy i ewentualnie jak zachowanie lekarza, pełniącego dyżur w stanie nietrzeźwości, wpłynęło na stan zdrowia pacjentów.

Przestępstwo, którego dopuścił się lekarz zagrożone jest karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Źródło: rzeszow.po.gov.pl

17-04-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.