REKLAMA

RZESZÓW. Pijany 59-latek wjechał do rowu. Próbował uciekać

RZESZÓW / PODKARPACIE. Zarzuty kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości usłyszał 59-latek, który w sobotę wjechał do rowu. Po zdarzeniu mężczyzna uciekł z miejsca. Odnaleźli go policjanci. Mieszkaniec powiatu rzeszowskiego trafił do izby wytrzeźwień. Badanie wykazało u niego ponad 2,5 promila alkoholu.

303-182096

Foto: Podkarpacka Policja

W sobotę około godziny 17:30 policjanci interweniowali przy ulicy Studzianki w Rzeszowie, gdzie, jak wynikało ze głoszenia, kierujący citroenem miał wjechać do rowu.

Na miejscu policjanci zastali świadka, który zauważył stojący częściowo na poboczu, a częściowo w rowie samochód. Przy aucie stał mężczyzna, który w pewnym momencie zaczął uciekać w kierunku pobliskich pól.

Świadek wskazał policjantom kierunek jego ucieczki. Podczas sprawdzania okolicy funkcjonariusze odnaleźli mężczyznę. Okazał się nim być 59-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego. Badanie wykazało u niego ponad 2,5 promila. W związku z tym policjanci zatrzymali jego prawo jazdy i dowód rejestracyjny, a mężczyzna trafił do izby wytrzeźwień.

Początkowo 59-latek zaprzeczał, aby to on kierował samochodem. Ostatecznie jednak przyznał się i usłyszał zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości.

Mężczyźnie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP Rzeszów

15-03-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.