REKLAMA

RZESZÓW. Pijani za kierownicą. Zatrzymano dwie osoby

RZESZÓW / PODKARPACIE. Policjanci wyjaśniają okoliczności dwóch wczorajszych zdarzeń z udziałem nietrzeźwych kierujących. Po południu, na parkingu przy autostradzie A4, funkcjonariusze zatrzymali nietrzeźwego motorowerzystę. 32-latek miał autostradą jechać w kierunku granicy. Dwie godziny później, na ul. Lubelskiej kierujący renaultem wjechał w latarnię. Miał ponad promil.

kwp w Rzeszowie_1

Foto: KWP w Rzeszowie

W czwartek 20 maja br. po godzinie 18:00, policjanci ruchu drogowego interweniowali na MOP-ie Palikówka, przy autostradzie A4, gdzie miał znajdować się nietrzeźwy kierujący motorowerem. Na miejscu policjanci zastali 32-letniego mężczyznę, mieszkańca powiatu łańcuckiego, który jak sam twierdził, jechał autostradą A4 w kierunku Lwowa.

Od mężczyzny czuć było alkohol. Badanie wykazało u niego blisko 3 promile. 32-latek nie miał uprawnień do kierowania. Policjanci zabezpieczyli motorower, którym kierował, a on sam trafił do izby wytrzeźwień.

 

Dwie godziny później, policjanci interweniowali na ul. Lubelskiej, gdzie kierujący renaultem miał uderzyć w latarnię. Na miejscu okazało się, że 48-letni mieszkaniec Rzeszowa, jadąc w kierunku ul. Marszałkowskiej, na skrzyżowaniu z ul. Staromiejską, podczas skrętu w prawo, stracił panowanie nad samochodem i uderzył w latarnię umiejscowioną na wysepce, pomiędzy przejściami dla pieszych.

Po sprawdzeniu stanu jego trzeźwości okazało się, że był pijany. Badanie wykazało u niego ponad 1,3 promila.

W związku z tym policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Do wyjaśnienia okoliczności zdarzenia funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę w policyjnym areszcie.

 

Okoliczności obu zdarzeń wyjaśniają teraz rzeszowscy policjanci.

 

 

Źródło: KMP w Rzeszowie

21-05-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszow-pijani-za-kierownica-zatrzymano-dwie-osoby-4842-00r2kc