REKLAMA

RZESZÓW. Pielęgniarki mają dość! “Rząd nas ignoruje” (VIDEO, ZDJĘCIA)

|

RZESZÓW. Pielęgniarki mają dość! “Rząd nas ignoruje” (VIDEO, ZDJĘCIA)

RZESZÓW / PODKARPACIE. W poniedziałek, w kilkudziesięciu miastach Polski odbywał się ogólnopolski strajk ostrzegawczy pielęgniarek i położnych. W protest włączyły się pielęgniarki z Rzeszowa, które pikietowały przy Pomniku Czynu Rewolucyjnego.

Bez nazwy-1_39

 

Głównym powodem protestu jest procedowana obecnie w Sejmie i Senacie tak zwana ustawa Niedzielskiego, tj. ustawa o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego niektórych pracowników zatrudnionych w podmiotach leczniczych.

 

Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek twierdzi, że ustawa ta: „nie gwarantuje stabilnych zasad wzrostu wynagrodzeń zasadniczych pielęgniarek, pielęgniarzy i położnych”.

Rzeszowskie pielęgniarki i położne poinformowały podczas konferencji o złożeniu listu otwartego do wojewody podkarpackiego Ewy Leniart. Pielęgniarki alarmują, że jeżeli strajk ostrzegawczy nie przyniesie żadnych skutków, to pojadą strajkować do Warszawy.

Na proteście pojawili się: Wiesław Buż – rzeszowski poseł Lewicy, Konrad Fijołek – wiceprzewodniczący Rady Miasta i kandydat na prezydenta Rzeszowa, a także Grzegorz Braun – rzeszowski poseł Konfederacji i również kandydat na urząd prezydenta Rzeszowa.

 

Więcej w materiale video!

 

 

Zdjęcia: Justyna Żuczek

 


11-06-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszow-pielegniarki-maja-dosc-rzad-nas-ignoruje-video-zdjecia-5174-00r2kc