REKLAMA

RZESZÓW. PGE Obrót ostrzega przed fałszywymi SMS-ami!

RZESZÓW, REGION / PODKARPACIE. PGE Obrót ostrzega przed fałszywymi SMS-ami. Oszuści podszywają się pod sprzedawcę prądu i wyłudzają pieniądze od klientów, wysyłając fałszywe wezwania do zapłaty.

15238760811d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b372

Foto: pixabay.com / zdjęcie poglądowe

Pracownicy PGE Obrót, spółki zajmującej się w Grupie Kapitałowej PGE sprzedażą energii do odbiorców końcowych, otrzymują zgłoszenia dotyczące podejrzanych wiadomości SMS trafiających do Klientów. PGE Obrót apeluje o ostrożność i przypomina o zasadach bezpieczeństwa.

Fałszywe SMSy wysyłane do klientów, a także do osób niekorzystających z usług PGE Obrót zawierają informację o rzekomej należności, która w razie nieuregulowania spowoduje przerwę w dostawie energii elektrycznej. W wiadomości znajduje się również link do płatności online.

PGE Obrót zwraca się do wszystkich Klientów, aby zachowali szczególną uwagę, zignorowali podejrzane wiadomości, nie otwierali linków prowadzących do płatności oraz przekazali ostrzeżenia rodzinie i znajomym – mówi Mariusz Majewski, rzecznik prasowy PGE Obrót.

Spółka podkreśla również, że wszystkie przypadki fałszywych wiadomości są na bieżąco monitorowane, a fałszywe strony są natychmiast blokowane. Każda próba oszustwa jest również zgłaszana do organów ścigania.

PGE Obrót to sprawdzony i bezpieczny sprzedawca energii elektrycznej, który swoją działalność opiera na transparentności oraz uczciwej konkurencji, polegającej m.in. na dokładnym informowaniu klientów o swoich produktach i usługach – dodaje Mariusz Majewski.

Jak czytamy w komunikacie, spółka posiada certyfikat Kodeksu Dobrych Praktyk w ramach Towarzystwa Obrotu Energią (TOE). Prowadzi także regularne akcje informacyjne ostrzegające oraz informujące klientów o tym, jak nie dać się oszukać, jak również przypominające o prawach konsumentów.

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości należy skontaktować się z Infolinią PGE: (+48) 422 222 222.

Źródło: PGE Obrót / materiały nadesłane

07-01-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.