REKLAMA

RZESZÓW. PGE Dystrybucja ostrzega przed oszustami!

RZESZÓW / PODKARPACIE. PGE Dystrybucja ostrzega przed oszustami, którzy podają się za kontrolerów poboru energii elektrycznej oraz przedstawicieli firm oferujących umowy sprzedaży energii elektrycznej.

electricity-meter-96863_960_720

Foto: pixabay.com / zdjęcie poglądowe

W związku ze zgłoszeniami naszych Klientów dotyczącymi wizyt w ich mieszkaniach osób podających się za kontrolerów poboru energii elektrycznej oraz przedstawicieli firm oferujących umowy sprzedaży energii elektrycznej, informujemy: Pracownicy PGE Dystrybucja nie prowadzą sprzedaży bezpośredniej w domach Klientów ani nie pobierają żadnych opłat – przekazuje PGE Dystrybucja.

PGE Dystrybucja wszelkiego rodzaju formalności dokonywane są w Punktach Obsługi Klienta. Spółka obecnie nie prowadzi żadnej akcji dotyczącej zawierania umów, która wiązałaby się z wizytami pracowników PGE Dystrybucja w domach.

 

Podczas wizyt rzekomych sprzedawców/konsultantów/kontrolerów poboru energii elektrycznej prosimy o zachowanie ostrożności i niepodpisywanie żadnych dokumentów bez ich weryfikacji. Pamiętajmy, jeśli przed drzwiami stanie osoba podająca się za pracownika firmy energetycznej, poprośmy o okazanie identyfikatora lub legitymacji służbowej – apelują przedstawiciele PGE Dystrybucja.

Jak podkreślają, czynności pracowników bezpośrednio kontaktujących się z Klientami w domach/mieszkaniach obejmują głównie prace eksploatacyjne związane z licznikami, tj. sprawdzanie, wymianę i odczyty liczników energii elektrycznej.

 

Pracownicy PGE Dystrybucja kontaktujący się z klientem: 

 • posiadają legitymację służbową ze zdjęciem, logo PGE Dystrybucja i numerem – na żądanie Odbiorcy powinni się wylegitymować;
 • nie pobierają żadnych opłat;
 • nie przedstawiają żadnych ofert sprzedaży energii ani umów do podpisania;
 • mają przydzielone stałe rejony pracy, dlatego w większości są znani Odbiorcom;
 • w razie wątpliwości, Odbiorca może sprawdzić, czy kontroler jest faktycznie pracownikiem PGE – dzwoniąc na wskazany numer do właściwego Punktu Obsługi Klienta i podając dane osobowe oraz nr legitymacji;
 • pracownicy odczytujący licznik posiadają urządzenie elektroniczne do wczytywania danych odczytowych z liczników – tzw. PSION;
 • odczyt liczników dokonywany jest cyklicznie (w zależności od zapisów umowy). Istnieje też możliwość dokonania kontroli układów pomiarowych na zgłoszenie Klienta, np. w przypadku zmiany grupy taryfowej, zmiany właściciela nieruchomości czy zgłaszanych reklamacji;
 • Jeżeli pracownicy nie zastaną Odbiorcy, pozostawią u niego kartę, na której Odbiorca sam dokonuje zapisu stanu licznika i podaje go (telefonicznie lub pocztą) do właściwego rejonu energetycznego.

W razie wątpliwości PGE Dystrybucja prosi o kontakt z najbliższym Rejonem Energetycznym – dane teleadresowe TUTAJ

 

Źródło: PGE Dystrybucja / mat. prasowe

05-04-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

 • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
 • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
 • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszow-pge-dystrybucja-ostrzega-przed-oszustami-6704-00r2kc