REKLAMA

RZESZÓW. Pędził krajówką 208 km/h! Zatrzymała go grupa Speed (WIDEO)

|

RZESZÓW. Pędził krajówką 208 km/h! Zatrzymała go grupa Speed (WIDEO)

RZESZÓW / PODKARPACIE. Wysoka grzywna i punkty karne to konsekwencje brawurowej jazdy kierowcy bmw. Mężczyzna na rzeszowskim odcinku krajowej 97, jechał z prędkością 208 km/h. W tym miejscu obowiązuje ograniczenie do 100 km/h. 28-latek podczas kontroli nie posiadał także prawa jazdy i dowodu rejestracyjnego, który już wcześniej został mu zatrzymany. Policjanci z rzeszowskiej grupy SPEED zatrzymali na trzy miesiące uprawnienia do kierowania również dwóm innym kierowcom, którzy przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h.

Przechwytywanie_120

Foto: KWP Rzeszów

Każdego dnia policjanci z rzeszowskiej grupy SPEED stanowczo reagują na wszelkie przypadki łamania przepisów. Surowe konsekwencje ponoszą ci kierowcy, których niebezpieczna jazda zagraża innym. Sytuacja związana z pandemią koronawirusa sprawiła, że ruch na drogach naszego regionu jest znacznie mniejszy. Nie brakuje jednak kierowców, którzy wykorzystują ten fakt i jadąc z nadmierną prędkością, stwarzają zagrożenie na drogach.

W połowie marca, wideorejestrator policyjnego radiowozu zarejestrował niebezpieczną sytuację. Kierujący bmw, jadąc rzeszowskim odcinkiem drogi krajowej nr 97 w miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie do 100 km/h, pędził z prędkością 208 km/h. W trakcie kontroli okazało się, że 28-letni mężczyzna nie posiada przy sobie prawa jazdy i dowodu rejestracyjnego, który został mu już wcześniej zatrzymany. Powodem był fakt, że pojazd nie został poddany badaniom technicznym w wyznaczonym terminie. Za popełnione wkroczenia, kierowca bmw został ukarany mandatem w wysokości 1050 złotych i 11 punktami karnymi.

Kilka dni później, dwóch kierowców ukarano mandatem i punktami karnymi, stracili także prawa jazdy na trzy miesiące. W Jasionce 29-latek kierujący oplem w miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h, jechał z prędkością 130 km/h. W Tyniowicach o 89 km/h przekroczył prędkość 19-letni kierowca bmw. W terenie zabudowanym jechał z prędkością 139 km/h.

Źródło: KWP Rzeszów

09-04-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszow-pedzil-krajowka-208-kmh-zatrzymala-go-grupa-speed-7379-00r2kc