REKLAMA

RZESZÓW. Pędził 213 km/h autostradą A4! Działania podkarpackiej grupy “SPEED” (WIDEO)

|

RZESZÓW. Pędził 213 km/h autostradą A4! Działania podkarpackiej grupy “SPEED” (WIDEO)

RZESZÓW / PODKARPACIE. Na pobłażliwość funkcjonariuszy nie mogą liczyć kierowcy, których niebezpieczne zachowanie stwarza zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Przecenianie własnych możliwości, nadmierna prędkość, niebezpiecznie wykonywane manewry, niejednokrotnie prowadzą do tragicznych zdarzeń. Do jednej z niebezpiecznych sytuacji doszło na rzeszowskim odcinku A4, gdzie kierujący skodą przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 70 km/h.

 Przechwytywanie_29

Foto: KWP w Rzeszowie

Nadmierna prędkość to najczęściej wymieniana przyczyna wypadków drogowych. Wyniki pracy policjantów z podkarpackiej grupy SPEED wciąż pokazują, że nie brakuje kierowców, którzy zagrażają bezpieczeństwu. Użytkownicy dróg, którzy nie przestrzegają obowiązujących przepisów ruchu drogowego, muszą się liczyć z konsekwencjami.

Od sześciu miesięcy na Podkarpaciu działa policyjna grupa „SPEED”. Policjanci ruchu drogowego wchodzący w jej skład, dbają o bezpieczeństwo podróżujących drogami naszego regionu. Na co dzień starają się przeciwdziałać agresywnym i niebezpiecznym zachowaniom na drodze.

Jedna z niebezpiecznych sytuacji miała miejsce na rzeszowskim odcinku autostrady A4 (materiał wideo nad tekstem). Mandatem i punktami karnymi został ukarany kierujący skodą. W grudniu pędził z prędkością 213 km/h, przy ograniczeniu w tym miejscu do 140 km/h.

Pod koniec listopada ubiegłego roku w Pilznie, w powiecie dębickim. Kierujący audi przekroczył dozwoloną prędkość o 54 km/h. W terenie zabudowanym jechał z prędkością 104 km/h. Dodatkowo w trakcie jazdy nie korzystał z pasów bezpieczeństwa i nie sygnalizował zmieniany pasa ruchu. Kierujący został ukarany mandatem i punktami karnymi, stracił także prawo jazdy.

Od 17 lipca do 31 grudnia ubiegłego roku policjanci z podkarpackiej grupy „SPEED” skontrolowali łącznie 12 815 kierowców i ujawnili 12 522 wykroczeń popełnionych przez kierujących pojazdami. Zatrzymali 371 praw jazdy, z czego 317 za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h.

Funkcjonariusze nałożyli ponad 10 tysięcy mandatów, w tym ponad 7 tysięcy za przekroczenie prędkości. Skierowali 174 wnioski o ukaranie za wykroczenia drogowe, zatrzymali 635 dowodów rejestracyjnych. Policjanci ujawnili także 82 przestępstwa popełnione w ruchu drogowym m.in. kierowanie po alkoholu, czy jazda bez uprawnień.

Źrodło: Podkarpacka Policja

24-01-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszow-pedzil-213-kmh-autostrada-a4-dzialania-podkarpackiej-grupy-speed-wideo-7452-00r2kc