REKLAMA

RZESZÓW. Partia KORWiN i Grzegorz Braun wysłali PIT-y w kosmos! (VIDEO)

RZESZÓW / PODKARPACIE. 30 kwietnia mija ostateczny termin składania PIT-ów. Podczas zorganizowanej w tym dniu konferencji prasowej przedstawiciele Partii KORWiN skrytykowali obowiązek składania zeznań podatkowych i w ramach happeningu “wysłali PIT-y w kosmos”, podczepiając symboliczne formularze do balonów z helem. Gościem podczas konferencji był rzeszowski poseł Konfederacji, kandydat na prezydenta Rzeszowa, Grzegorz Braun

Przechwytywanie_174

 

Prezes okręgu rzeszowskiego Partii KORWiN, Joanna Suska, opowiedziała o motywacjach dla akcji “wysyłania PIT-ów w kosmos”, podając następujące dane:

  • 80 procent pracy urzędników Urzędu Skarbowego pochłaniane jest przez PIT-y, co kosztuje podatników 2 miliardy złotych. 
  • Czas wypełniania PIT-ów przez obywateli to 16 000 etatów.
  • Same przesyłki pocztowe związane z PIT-ami kosztują 20 milionów złotych.
  • Wpływy do budżetu z podatku dochodowego to tylko około 15%, z czego większość budżet wpłaca sobie sam w postaci podatków od dochodów emerytów, rencistów, urzędników. 

Joanna Suska stwierdziła, że wypełnianie PIT-ów służy przede wszystkim inwigilacji obywateli. Jak mówiła, obywatele muszą zeznawać w swoich zeznaniach podatkowych na temat każdej złotówki. Prezes partii KORWiN w Rzeszowie porównała to do zeznań podejrzanych o popełnienie przestępstwa. 

 

Gościem specjalnym happeningu był Grzegorz Braun.

Trzymajcie się państwo za portfele, rząd warszawski nie powiedział jeszcze ostatniego słowa – mówił poseł Konfederacji.

 

Grzegorz Braun przypomniał, że w czerwcu przypada dzień tzw. “wolności podatkowej”, odniósł się on także do Rzeszowa i wspomniał o swoich deklaracjach wyborczych.

Deklaruję, i to jest moje zobowiązanie wyborcze, że (…) żadnych podatków i opłat miejskich nie podniosę. gdyby chciała to czynić rada miejska, sprzeciwię się temu, a osobnym studiom poddam politykę podatkową, finansową, czynszową miasta – mówił kandydat na prezydenta miasta.

Chciałbym skupić się w Rzeszowie na tworzeniu dobrego klimatu dla przedsiębiorczości – dodał.

 

Joanna Suska odniosła się do niedawno wprowadzonego przez rząd podatku cukrowego.

Jeśli podatek cukrowy ma zniechęcać do słodyczy, akcyza ma zniechęcić do nadużywania alkoholu czy wyrobów tytoniowych , to czymże jest podatek dochodowy, jeśli nie karą za pracę? Opodatkowanie dochodu zniechęca do pracy i jako kara za pracę jest niemoralny u podstaw – wskazała prezes partii KORWiN w okręgu rzeszowskim.

 

Przemysław Popielarz zaznaczył, że od 2015 roku podatki w Polsce są coraz wyższe, tłumacząc to większą redystrybucję pieniądza przez rząd.

Gdyby rządowi zależało na dobru obywateli, obniżałby podatki – podsumował działacz Partii KORWiN.

Po zakończeniu konferencji członkowie partii “wysłali PIT-y w kosmos”, podczepiając symboliczne formularze PIT do balonów z helem.

 

 

Źródło: Okręg 23. Partii KORWiN / mat. prasowe

 

30-04-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)