REKLAMA

RZESZÓW. Partia KORWiN i Grzegorz Braun wysłali PIT-y w kosmos! (VIDEO)

|

RZESZÓW. Partia KORWiN i Grzegorz Braun wysłali PIT-y w kosmos! (VIDEO)

RZESZÓW / PODKARPACIE. 30 kwietnia mija ostateczny termin składania PIT-ów. Podczas zorganizowanej w tym dniu konferencji prasowej przedstawiciele Partii KORWiN skrytykowali obowiązek składania zeznań podatkowych i w ramach happeningu “wysłali PIT-y w kosmos”, podczepiając symboliczne formularze do balonów z helem. Gościem podczas konferencji był rzeszowski poseł Konfederacji, kandydat na prezydenta Rzeszowa, Grzegorz Braun

Przechwytywanie_174

 

Prezes okręgu rzeszowskiego Partii KORWiN, Joanna Suska, opowiedziała o motywacjach dla akcji “wysyłania PIT-ów w kosmos”, podając następujące dane:

  • 80 procent pracy urzędników Urzędu Skarbowego pochłaniane jest przez PIT-y, co kosztuje podatników 2 miliardy złotych. 
  • Czas wypełniania PIT-ów przez obywateli to 16 000 etatów.
  • Same przesyłki pocztowe związane z PIT-ami kosztują 20 milionów złotych.
  • Wpływy do budżetu z podatku dochodowego to tylko około 15%, z czego większość budżet wpłaca sobie sam w postaci podatków od dochodów emerytów, rencistów, urzędników. 

Joanna Suska stwierdziła, że wypełnianie PIT-ów służy przede wszystkim inwigilacji obywateli. Jak mówiła, obywatele muszą zeznawać w swoich zeznaniach podatkowych na temat każdej złotówki. Prezes partii KORWiN w Rzeszowie porównała to do zeznań podejrzanych o popełnienie przestępstwa. 

 

Gościem specjalnym happeningu był Grzegorz Braun.

Trzymajcie się państwo za portfele, rząd warszawski nie powiedział jeszcze ostatniego słowa – mówił poseł Konfederacji.

 

Grzegorz Braun przypomniał, że w czerwcu przypada dzień tzw. “wolności podatkowej”, odniósł się on także do Rzeszowa i wspomniał o swoich deklaracjach wyborczych.

Deklaruję, i to jest moje zobowiązanie wyborcze, że (…) żadnych podatków i opłat miejskich nie podniosę. gdyby chciała to czynić rada miejska, sprzeciwię się temu, a osobnym studiom poddam politykę podatkową, finansową, czynszową miasta – mówił kandydat na prezydenta miasta.

Chciałbym skupić się w Rzeszowie na tworzeniu dobrego klimatu dla przedsiębiorczości – dodał.

 

Joanna Suska odniosła się do niedawno wprowadzonego przez rząd podatku cukrowego.

Jeśli podatek cukrowy ma zniechęcać do słodyczy, akcyza ma zniechęcić do nadużywania alkoholu czy wyrobów tytoniowych , to czymże jest podatek dochodowy, jeśli nie karą za pracę? Opodatkowanie dochodu zniechęca do pracy i jako kara za pracę jest niemoralny u podstaw – wskazała prezes partii KORWiN w okręgu rzeszowskim.

 

Przemysław Popielarz zaznaczył, że od 2015 roku podatki w Polsce są coraz wyższe, tłumacząc to większą redystrybucję pieniądza przez rząd.

Gdyby rządowi zależało na dobru obywateli, obniżałby podatki – podsumował działacz Partii KORWiN.

Po zakończeniu konferencji członkowie partii “wysłali PIT-y w kosmos”, podczepiając symboliczne formularze PIT do balonów z helem.

 

 

Źródło: Okręg 23. Partii KORWiN / mat. prasowe

 

30-04-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Komentarze niezarejestrowanych czytelników:

Doyle2021-09-18 18:08:10
0 0
I truly love your website.. Very nice colors & theme. Did you make this web site yourself? Please reply back as I'm wanting to create my very own website and would love to learn where you got this from or just what the theme is named. Kudos! Nf (Photoerotickewuw.Blogspot.Com)
Doyle2021-09-18 18:11:20
0 0
I truly love your website.. Very nice colors & theme. Did you make this web site yourself? Please reply back as I'm wanting to create my very own website and would love to learn where you got this from or just what the theme is named. Kudos! Nf (Photoerotickewuw.Blogspot.Com)
rzeszow-partia-korwin-i-grzegorz-braun-wyslali-pit-y-w-kosmos-video-7000-00r2kc