REKLAMA

RZESZÓW. Parlamentarzyści chcą budowy obwodnicy południowej

RZESZÓW / PODKARPACIE. W poniedziałek, 22 czerwca w rzeszowskim ratuszu parlamentarzyści z Podkarpacia spotkali się z władzami Rzeszowa w sprawach budowy obwodnicy południowej Rzeszowa i utworzenia muzeum historycznego w Zamku Lubomirskich przy pl. Śreniawitów.

rat spotkanie
Foto: UM Rzeszowa

Zastępca prezydenta Marek Ustrobiński, który jest w Rzeszowie odpowiedzialny za inwestycje przypomniał, że jeszcze w latach 90-tych powstała propozycja budowy połączenia od strony zachodniej w kierunku wschodnim, po południowej stronie Rzeszowa. Obecnie część tej inwestycji – łącznik pomiędzy drogą ekspresową S19 w Kielanówce, a ulicą Podkarpacką, jest już wykonany.

Dalszy ciąg obwodnicy to połączenie ulicy Podkarpackiej z Sikorskiego przez zalew na Wisłoku. Opracowana została cała dokumentacja techniczna, która obecnie jest na etapie decyzji środowiskowej. Po jej wydaniu miasto wystąpi do wojewody o pozwolenie na budowę.

Wiceprezydent Ustrobiński zwraca uwagę, że południowa obwodnica Rzeszowa usprawniłaby ruch. Jest to istotne połączenie także z tego względu, że ma być ono kontynuowane w kierunku północno–wschodnim i domknie pierścień obwodnicy Rzeszowa, który dziś składa się z autostrady A4, drogi ekspresowej S19 i południowego odcinka od węzła Rzeszów Południe do ulicy Podkarpackiej.

Parlamentarzyści rozmawiali także o sprawach związanych z zagospodarowaniem w przyszłości Zamku Lubomirskich. Szacuje się, że po załatwieniu wszystkich formalności związanych z przenosinami sądu do nowo wybudowanego gmachu i urządzeniu wówczas w zamku muzeum minie 4-5 lat.

Na spotkaniu obecni byli posłowie – członkowie Podkarpackiego Zespołu Parlamentarnego: Krystyna Skowrońska, Marek Rząsa, Wiesław Buż, Grzegorz Braun oraz wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł, którzy zobowiązali się pomóc miastu w zrealizowaniu tych planów.

Źródło: UM Rzeszowa

23-06-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszow-parlamentarzysci-chca-budowy-obwodnicy-poludniowej-6793-00r2kc