REKLAMA

RZESZÓW. Pacjent szpitala traci wzrok! Komentarz dyrekcji KSW nr 1 (VIDEO)

RZESZÓW / PODKARPACIE. W środę 11 sierpnia radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego zorganizował konferencję prasową dotyczącą pacjenta Kliniki Okulistyki w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 1 w Rzeszowie, który twierdzi, że nie otrzymał od placówki należytej pomocy, w wyniku czego do dziś nie widzi na jedno oko. Publikujemy również komentarz dyrekcji KSW nr 1 w Rzeszowie dotyczący tej sprawy.

DSC_0148_3

Łukasz Drozd, mieszkaniec Rzeszowa, trafił do Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 1 w Rzeszowie w grudniu. Miał wysokie ciśnienie w lewym oku. Jak twierdzi, lekarze nie potrafili zdefiniować jego choroby. Według relacji pacjenta dopiero po miesiącu od momentu przyjęcia do placówki dotarła specjalistka, która zdecydowała o pierwszej operacji. Mężczyzna nadal nie widzi na lewe oko.

Rady Sejmiku Województwa Podkarpackiego Jacek Kotula, który zorganizował konferencję prasową, apelował o interwencję w tej sprawie do marszałka Władysława Ortyla.

 

W czwartek 12 sierpnia otrzymaliśmy komentarz dyrekcji Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 1 w Rzeszowie dotyczący opisywanej sytuacji (zapis oryginalny):

Informacja na temat pacjenta Kliniki Okulistyki

KSW to jeden z największych wielospecjalistycznych szpitali w województwie. Rocznie hospitalizujemy ponad 45 000 pacjentów i udzielamy 35 000 porad w przyszpitalnych poradniach specjalistycznych. Z uwagi na zakres i skalę działalności KSW i także charakter wszystkich jednostek sektora ochrony zdrowia, zdarzają się jednostkowe przypadki pacjentów samodzielnie kwestionujących prawidłowość leczenia czy zgłaszających skargi związane z realizacją przez jednostki świadczeń.

Gwarantujemy, że wszyscy specjaliści pracujący w KSW dokładają wszelkich starań w opiece nad naszymi pacjentami – diagnostyce, leczeniu i konsultowaniu przypadków ze specjalistami z innych ośrodków na terenie całego kraju.

Przypominamy, że każdy pacjent ma prawo złożyć skargę do odpowiednich instytucji jakimi są dyrektor jednostki, Narodowy Fundusz Zdrowia – centrala i oddział wojewódzki, Rzecznik Praw Pacjenta i Rzecznik Odpowiedzialności Zawodowej przy Okręgowej Izbie Lekarskiej.

Szpital posiada informację o złożeniu skargi przez pacjenta Kliniki Okulistyki do Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej przy OIL w Rzeszowie, do którego wystąpiliśmy z prośbą o jej udostępnienie. Nadal oczekujemy na odpowiedź Rzecznika.

KSW dołoży ze swojej strony wszelkich starań, aby sprawę wyjaśnić i zweryfikować prawidłowość leczenia tego pacjenta. Nadal apelujemy o zaprzestanie prowadzenia szkodliwej kampanii dezinformacyjnej oraz formułowania przedwczesnych wyroków godzących w dobre imię KSW i mających wpływ na zaufanie pacjentów do naszego szpitala.

Ocena prawidłowości leczenia należy do ekspertów w danej dziedzinie medycyny i odpowiednich instytucji dysponujących instrumentami do badania tego rodzaju spraw – nie do osób, które nie posiadają żadnych wymaganych w tym zakresie kompetencji i uprawnień.

Dyrekcja Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego Nr 1

im. F. Chopina w Rzeszowie.

Marek Wiater

 

Zdjęcia: Justyna Żuczek / Rzeszów24.pl

 


13-08-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)