REKLAMA

Rzeszów otwiera się na Nigerię

RZESZÓW / PODKARPACIE. Prezes polsko-nigeryjskiego Forum Handlu i Inwestycji Okechukwu Nwafor odwiedził Rzeszów, składając wizytę Pani Marii Kurowskiej – Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego. Przedstawiciel Nigerii już od kilku lat prężnie pobudza przedsiębiorców do współpracy i wymiany handlowej.

Zaproszony na Podkarpacie przez Posła na Sejm RP Pana Piotra Uruskiego dostrzega w naszym województwie duży potencjał współpracy gospodarczej. Nigeria, będąca pierwszą gospodarką Afryki, jest drugim po RPA partnerem handlowym Polski na tym kontynencie. Na nigeryjskim rynku istnieje już kilka dużych polskich marek, w tym podkarpacki producent krzeseł Nowy Styl.

Uczestnicy spotkania zaplanowali na wrzesień br. na Podkarpaciu konferencję przybliżającą podkarpackim firmom potencjał gospodarczy Nigerii, możliwości handlowe i uregulowania formalno -prawne związane z wejściem na tamtejszy rynek. Konferencja pozwoli zdiagnozować realne zainteresowanie rynkiem nigeryjskim wśród podkarpackich eksporterów. Firmy zainteresowane współpracą na kierunku nigeryjskim mogą liczyć na wsparcie ze strony samorządu województwa.

za: www.podkarpackie.pl

19-04-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszow-otwiera-sie-na-nigerie-az003