REKLAMA

RZESZÓW: Otwarcie ofert przetargowych na odmulanie zalewu

RZESZÓW / PODKARPACIE. W czwartek ogłoszono otwarcie ofert w przetargu na odmulanie rzeszowskiego zalewu. Prace mają ruszyć jeszcze w tym roku.

IMG_4923-1200x800_2_1

Foto: UW Rzeszów

Otwarto oferty na prace związane z odmulaniem rzeszowskiego zalewu. Środki przeznaczone na ten cel to łącznie 48 milinów złotych. Swoją ofertę przedstawiło już Przedsiębiorstwo Budownictwa wodnego S.A. (Warszawa). Ogłoszenie wykonawcy planowane jest na czerwiec.

29 marca Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Rzeszowie rozpoczął procedurę przetargową na wykonanie zadania pod nazwą: „Odtworzenie pierwotnej pojemności zbiornika przystopniowego Rzeszów na rzece Wisłok” w systemie „zaprojektuj i wykonaj”, przesyłając do publikacji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej ogłoszenie o zamówieniu.

Oczyszczanie rzeszowskiego zalewu ma się odbyć w dwóch etapach. Pierwszy z nich dotyczy odmulania kilometrowej części objętej obszarem NATURA 2000. Do 2022 roku z tego obszaru wydobytych zostanie ponad 200 tysięcy metrów sześciennych mułu. Kolejny etap jest związany z dłuższym, trzykilometrowym odcinkiem, nad którym prace zakończą się w 2023 roku.

Wszelkie działania zostaną przeprowadzone z zachowaniem szczególnej dbałości o aspekty środowiskowe pod ścisłym nadzorem przyrodniczym. Miejsca czasowego składowania wydobytego namułu zostały wyznaczone poza obszarem Natura 2000, co pozwoli na uniknięcie ingerencji w cenne przyrodniczo lasy łęgowe – mówi dyrektor RZGW w Rzeszowie, Małgorzata Wajda

Realizacja przedsięwzięcia przebiega zgodnie z harmonogramem i zawartą z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie umową o dofinansowanie ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

24-05-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszow-otwarcie-ofert-przetargowych-na-odmulanie-zalewu-9717-00r2kc