REKLAMA

RZESZÓW. Oszukiwał w Internecie, sprzedając podrobioną odzież! Zabezpieczono 4700 sztuk (FOTO)

RZESZÓW / PODKARPACIE. Ponad 4700 sztuk odzieży zabezpieczyli policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą rzeszowskiej komendy. W jednym ze sklepów w Rzeszowie prowadzona była internetowa sprzedaż podrobionej odzieży znanych światowych marek. Wstępne straty oszacowano na kwotę ponad ćwierć miliona złotych. Podejrzany w sprawie właściciel sklepu usłyszał już zarzut, grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

303-204031

Foto: KMP Rzeszów

Sprawa zaczęła się od zawiadomienia przedstawiciela pokrzywdzonej firmy z którego wynikało, że właściciel sklepu w Rzeszowie za pośrednictwem portalu aukcyjnego oferuje do sprzedaży podrobione wyroby. Oferowany asortyment oznaczony miał być podrobionymi, zastrzeżonymi znakami towarowymi znanej marki.

Wyjaśnieniem sprawy zajęli się funkcjonariusze z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą. W poniedziałek policjanci pojechali na miejsce. Okazało się, że jest to sklep z zabawkami i odzieżą. Sklep prowadził również sprzedaż internetową. Podejrzewanym w sprawie był jego właściciel.

Na miejscu policjanci znaleźli podrobioną odzież kilku różnych znanych światowych marek. Podczas przeszukania funkcjonariusze znaleźli 4708 sztuk odzieży i 3 zegarki. To bielizna, czapki, bluzy, koszulki i spodnie.

303-204044

Foto: KMP Rzeszów

Wyroby cechowały się niską, w porównaniu z oryginalnymi wyrobami, jakością wykonania. Cały asortyment oznaczony był podrobionymi zastrzeżonymi znakami towarowymi. Wstępne straty tylko jednej z pokrzywdzonych firm, w sprawie której zostało złożone zawiadomienie o nielegalnym procederze, to niemal 277 tysięcy złotych.

W środę mężczyzna usłyszał zarzut za obrót wyrobami opatrzonymi podrobionymi, zastrzeżonymi znakami towarowymi. Z procederu mężczyzna uczynił sobie stałe źródło dochodu. Grozi za to kara od 6 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Policjanci nadal pracują nad sprawą oraz oszacują straty dotyczące innych pokrzywodznych firm.

Źródło: KMP Rzeszów

15-02-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszow-oszukiwal-w-internecie-sprzedajac-podrobiona-odziez-zabezpieczono-4700-sztuk-3751-00r2kc