REKLAMA

RZESZÓW. Okradali mieszkania. Podawali, że są z administracji

RZESZÓW / PODKARPACIE. Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o okradanie mieszkań. Zatrzymani wchodzili do mieszkań podając się za pracowników administracji. Od stycznia okradli w ten sposób przynajmniej pięć mieszkań. Łączna wartość spowodowanych przez nich strat to niemal 19 tysięcy złotych. Mężczyźni już usłyszeli zarzuty i przyznali się do winy.

kajdanki-342851

Foto: policja.pl / zdjęcie poglądowe

Policjanci z komisariatu na Baranówce oraz z wydziału kryminalnego rzeszowskiej komendy pracowali nad ustaleniem tożsamości sprawców okradających mieszkania. Dwaj mężczyźni wchodzili do mieszkań podając się za pracowników administracji. Jeden z nich zajmował właścicieli, a tym czasie drugi plądrował mieszkanie kradnąc pieniądze i biżuterię.

Pracujący nad sprawą kryminalni, ustalili mężczyzn podejrzewanych o jedną z takich kradzieży, do której doszło w czerwcu. Mężczyźni zostali zatrzymani 17 listopada. 24 i 36-latek, bez stałego miejsca zamieszkania, trafili do policyjnego aresztu.

Szczegółowym wyjaśnieniem okoliczności kradzieży zajęli się funkcjonariusze z komisariatu na Baranówce. Szybko okazało się, że zatrzymani mogą odpowiadać również za inne podobne kradzież. 24-latek został rozpoznany przez pokrzywdzonych. Policjanci ustalili, że od stycznia do listopada bieżącego roku, podejrzani mogli okraść pięć mieszkań. Łączna wartość strat to blisko 19 tysięcy złotych.

Policjanci ustalili, że obydwaj podejrzani byli już karani za podobne przestępstwa. Na podstawie zebranego materiału dowodowego przedstawili im po cztery zarzuty kradzieży popełnionej w warunkach recydywy. Przy 36-latku, policjanci znaleźli niewielką ilość marihuany. Dlatego mężczyzna usłyszał dodatkowy zarzut posiadania niedozwolonych środków odurzających.

Zebrane w sprawie materiały policjanci przekazali do Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszów. W czwartek prokurator przesłuchał mężczyzn. Podejrzani przyznali się do winy. Prokurator zastosował wobec nich środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji, poręczenia majątkowego, zakazu opuszczania kraju połączonego z zakazem wydania paszportów.

Nie kończy to jednak sprawy. Policjanci sprawdzają, czy zatrzymani nie dopuścili się jeszcze innych kradzieży. W razie potwierdzenia tych podejrzeń, mężczyźni usłyszą kolejne zarzuty.

Źródło: KMP Rzeszów

20-11-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszow-okradali-mieszkania-podawali-ze-sa-z-administracji-503-00r2kc