REKLAMA

RZESZÓW. Okradał sklepy tuż po wyjściu z więzienia

RZESZÓW / PODKARPACIE. Policjanci z wydziału kryminalnego rzeszowskiej komendy ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o szereg kradzieży sklepowych. 22-latek usłyszał już 8 zarzutów. Wszystkie dotyczą czynów popełnionych w warunkach recydywy. Na wniosek prokuratora, Sąd Rejonowy w Rzeszowie aresztował podejrzanego na trzy miesiące.

kajdanki-342851

Foto: policja.pl / zdjęcie poglądowe

Rzeszowscy policjanci pracowali nad ustaleniem sprawcy powtarzających się kradzieży sklepowych, do których dochodziło w ostatnim czasie w Rzeszowie.

Na podstawie zebranych informacji, kryminalni wytypowali podejrzewanego mężczyznę. Miał on dopuścić się dwóch kradzieży – w lutym w drogerii przy ul. Piłsudskiego, a w kwietniu w sklepie przy ul. Dąbrowskiego.

Z posiadanych informacji wynikało, że we wtorek będzie on przebywał w rejonie ul. Wincentego Pola. Na miejsce pojechali kryminalni i zatrzymali 22-letniego mieszkańca Rzeszowa.

 

Podczas wyjaśniania sprawy okazało się, że 22-latek może być sprawcą szeregu innych kradzieży sklepowych. Jak ustalili funkcjonariusze, w lutym podejrzany wyszedł z zakładu karnego.

Od tego czasu dopuścił się kilkunastu kradzieży w sklepach, w różnych częściach miasta. Mężczyzna kradł kosmetyki, alkohol, artykuły spożywcze, przemysłowe i chemiczne.

Zebraniem materiału dowodowego zajęli się funkcjonariusze z wydziału dochodzeniowo-śledczego.

Do chwili obecnej przedstawili 22-latkowi 7 zarzutów kradzieży w sklepach, z których jeden obejmował aż 8 wykroczeń popełnionych czynem ciągłym. Policjanci oszacowali, że wartość skradzionego towaru to niemal 7 tysięcy złotych. Kolejny zarzut dotyczył uszkodzenia witryny sklepowej, gdzie podejrzany wybił szybę. Wartość strat w tym przypadku to 2,5 tysiąca złotych.

 

Wszystkie zarzuty dotyczą czynów popełnionych w warunkach recydywy.

W czwartek policjanci doprowadzili podejrzanego do Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszów. Prokurator przesłuchał 22-latka. Podczas przesłuchania mężczyzna przyznał się do winy. W piątek na wniosek prokuratora, Sąd Rejonowy w Rzeszowie tymczasowo aresztował 22-latka na okres 3 miesięcy.

Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Ponieważ jednak zarzuty dotyczą recydywisty, kara może być surowsza. Policjanci dalej ustalaj, czy podejrzany ma na swoim koncie jeszcze inne kradzieże.

 

Źródło: KMP Rzeszów

22-05-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)