REKLAMA

RZESZÓW. Odznaczenia od prezydenta Dudy dla mieszkańców Podkarpacia

RZESZÓW / PODKARPACIE. Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart wręczyła zasłużonym mieszkańcom województwa odznaczenia państwowe. Wyróżnienia zostały nadane postanowieniem Prezydenta RP. 

IMG_3864-1200x895

 

Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski (przyznany pośmiertnie), Krzyże Kawalerskie Orderu Odrodzenia Polski, Krzyże Zasługi oraz Medale za Długoletnią Służbę otrzymali mieszkańcy regionu, którzy wyróżnili się m. in. zasługami dla niepodległości Rzeczypospolitej, działalnością na rzecz rozwoju samorządu terytorialnego, podejmowaną z pożytkiem dla kraju pracą zawodową i działalnością społeczną, zasługami w promowaniu i upowszechnianiu kultury muzycznej i folkloru, pielęgnowaniem pamięci o najnowszej historii Polski, działalnością na rzecz społeczności lokalnej, na rzecz osób potrzebujących wsparcia oraz wzorowym, wyjątkowo sumiennym wykonywaniem obowiązków wynikających z pracy zawodowej.

 

Wojewoda Ewa Leniart skierowała do wszystkich odznaczonych słowa uznania dla wyróżniającej się działalności wykraczającej poza zwykłe obowiązki, za aktywność społeczną i pełną zaangażowania postawę.

W tym szczególnym dniu, w imieniu Prezydenta RP, państwa polskiego, pragnę wyrazić uznanie dla Waszej działalności, która sprawia, że nasze województwo rozwija się w sposób wyjątkowy. To jest wasz wysiłek i ogromny wkład, za który w ten sposób – poprzez uhonorowanie odznaczeniami i medalami – państwo wyraziło swoją wdzięczność. Żyjemy nie tylko po to, aby rozwijać się i doskonalić własne umiejętności, ale także po to, aby pomagać innym, rozwijać naszą Ojczyznę. Wasza działalność ma ogromne znaczenia dla naszego kraju – powiedziała wojewoda.

 

Uroczystość, która odbyła się 24 sierpnia br. w sali kolumnowej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie, była również okazją do wręczenia resortowych medali „Za zasługi dla obronności kraju” rodzicom, którzy wychowali wiele dzieci na wzorowych i ofiarnych żołnierzy.

Medale zostały przyznane decyzją Ministra Obrony Narodowej. Wyróżnienia wręczyli szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego płk Mariusz Stopa, wojewoda podkarpacki Ewa Leniart oraz komendant WKU w Rzeszowie ppłk Janusz Kwiecień.

 

Wojewoda Ewa Leniart wręczyła także Medal Stulecia Odzyskanej Niepodległości panu Włodzimierzowi Liszce. Odznaczenie państwowe zostało nadane postanowieniem Prezydenta RP. Odznaczenie zostało ustanowione w 2018 r. i jest nagrodą przyznawaną na  pamiątkę  stulecia  odrodzenia  Państwa Polskiego obywatelom polskim, którzy od czasu odzyskania niepodległości przez Państwo Polskie w  1918 r. przyczyniali się do budowania i wzmacniania suwerenności, niepodległości, kulturowej  tożsamości  i materialnej  pomyślności  Rzeczypospolitej.

Medal jest odznaczeniem o charakterze pamiątkowym, nadawanym w  okresie trwania Narodowych Obchodów Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej w  latach 2018–2022.

 

Źródło: Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie

 

25-08-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)