REKLAMA

RZESZÓW. Oddaj krew i uratuj życie! W sobotę przy Plazie stanie krwiobus RCKiK

RZESZÓW / PODKARPACIE. Rzeszowska Plaza wraz z partnerami zaprasza na kolejną akcję honorowego krwiodawstwa. W najbliższą sobotę (13 czerwca) na parkingu Centrum pojawi się specjalny krwiobus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Przez cztery godziny będzie można pomóc uzupełnić zapasy krwi, które mogą uratować życie potrzebującym.

ssssss
Foto: RCKiK w Rzeszowie

 

Akcja honorowego krwiodawstwa organizowana jest przez CH Plaza Rzeszów, klubu honorowych dawców krwi przy oddziale rejonowym PCK oraz Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Partnerem akcji jest działający w rzeszowskiej Plazie sklep sportowy Decathlon.

Do udziału w akcji honorowego krwiodawstwa w CH Plaza Rzeszów zaprasza wszystkie osoby zainteresowane pomocą innym. Wystarczy w sobotę 13 czerwca 2020 roku przyjść na parking rzeszowskiej Plaza Rzeszów i zgłosić się do specjalnego autobusu RCKiK. Akcja rozpocznie się o godzinie 11:00 i potrwa do 15:00.

Jest to kolejna akcja organizowana przy CH Plaza Rzeszów ze względu na braki krwi określonych grup. W ten sposób Centrum wraz z partnerami chce pomóc uzupełnić zapasy, które mogą uratować życie potrzebującym. Informację o tym, która grupa krwi w tym momencie jest potrzebna najbardziej, znaleźć można na stronie Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

Chcesz oddać krew? Sprawdź, czy możesz!

Przed przystąpieniem do akcji należy pamiętać, że dawcą krwi może zostać każdy zdrowy człowiek w wieku od 18 do 65 lat. Zgłaszając się do oddania krwi bądź jej składników (osocza czy płytek krwi) musisz legitymować się dokumentem ze zdjęciem potwierdzającym tożsamość i numerem PESEL, może to być: dowód osobisty, prawo jazdy lub paszport.

Każda osoba, która decyduje się zostać honorowym dawcą krwi, powinna być zdrowa, wypoczęta oraz przed oddaniem spożyć lekkostrawny i niskotłuszczowy posiłek, a także wypić około 1,5 litra płynów (woda mineralna, soki). W dniu poprzedzającym oddanie krwi nie należy spożywać alkoholu oraz ograniczyć palenie papierosów na minimum 24 godziny przed oddaniem krwi. Ciężar ciała u takiej osoby nie powinien być mniejszy niż 50 kilogramów.

Akcja honorowego krwiodawstwa odbędzie się w najbliższą sobotę 13 czerwca 2020 roku, w godzinach od 11:00 do 15:00. Szczegółowe informacje na temat akcji można znaleźć na stronie www.plazarzeszow.pl oraz na www.facebook.com/PlazaRzeszow. 

Źródło: materiały nadesłane

12-06-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszow-oddaj-krew-i-uratuj-zycie-w-sobote-przy-plazie-stanie-krwiobus-rckik-2556-00r2kc