REKLAMA

RZESZÓW. Od poniedziałku szkoły ponownie otwarte

RZESZÓW / PODKARPACIE. Od najbliższego poniedziałku część uczniów klas 1-3 weźmie udział w zajęciach opiekuńczo-wychowawczych z elementami zajęć dydaktycznych. We wszystkich miejskich szkołach od poniedziałku świetlice będą czynne od godziny 6:30 do 17:00. Pozostali uczniowie mogą brać udział w lekcjach tak jak dotychczas, w formie nauczania zdalnego, a nauczyciel poprowadzi to nauczanie ze szkoły albo ze swojego domu.

sp 18

Foto: UM Rzeszowa

Podczas środowej konferencji w ratuszu władze miasta podały, że Urząd Miasta, podobnie jak wcześniej w żłobkach i przedszkolach, przeprowadził ankietę wśród rodziców, w której zapytano, kto jest zainteresowany posyłaniem dziecka do szkoły.

Spośród 5681 dzieci uczących się w 35 szkołach podstawowych w klasach 1-3 w Rzeszowie na zajęcia opiekuńczo-wychowawcze zgłosiło się 1006 dzieci (to 17,7 procent). Najwięcej w Szkole Podstawowej nr 16 (tam deklarację złożyli rodzice 131 uczniów, czyli 52 procent wszystkich uczniów z tych roczników). Natomiast w szkole podstawowej na osiedlu Matysówka nie zgłoszono żadnego ucznia.

Zajęcia będą przeprowadzane zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministerstwa Zdrowia i Ministerstwa Edukacji Narodowej. Maksymalnie w klasie może być 12 dzieci. Za zgodą prezydenta ta liczba może być większa maksymalnie o 2 uczniów.

Miasto od przyszłego tygodnia zorganizuje konsultacje dla uczniów klas ósmych. W Rzeszowie w miejskich szkołach jest 1466 ósmoklasistów. Zainteresowanych konsultacjami jest blisko 850 (około 60 procent). Konsultacje dla nich będą się odbywać w dwóch formach: w szkole i zdalnie.

Zgodnie z instrukcją GIS, dzieci klas 1-3 i ósmoklasiści nie powinni mieć w szkole kontaktu ze sobą. Dlatego tam uczniowie będą wchodzić osobnymi wejściami i odbywać zajęcia w osobnych skrzydłach lub na innych piętrach.

Źródło: UM Rzeszowa

24-05-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszow-od-poniedzialku-szkoly-ponownie-otwarte-5260-00r2kc