REKLAMA

RZESZÓW. Od marca wyższe opłaty za odbiór odpadów!

RZESZÓW / PODKARPACIE. Od 1 marca 2020 roku mieszkańcy Rzeszowa zapłacą więcej za odbiór śmieci. Obowiązkowa będzie segregacja odpadów, a do 10 kwietnia trzeba złożyć nowe deklaracje śmieciowe.

sprzet_zgo2

Foto: mpgk.pl / materiały prasowe

W związku z podjęciem w dniu 22 stycznia 2020 r. przez Radę Miasta Rzeszowa uchwały XXV/529/2020 w sprawie określenia metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, ustalenia stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi i ustalenia stawki opłaty za pojemnik o określonej pojemności informujemy, że od 1 marca 2020 r. ulega zmianie metoda ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi – czytamy w Biuletynie Informacji Publicznej Miasta Rzeszowa.

Od marca opłaty będą ustalane w oparciu o ilość mieszkańców zamieszkujących nieruchomość. Wcześniej rzeszowianie dokonywali opłaty od gospodarstwa domowego.

Stawki za śmieci w Rzeszowie od 1 marca 2020 roku wyniosą:
– dla zabudowy jednorodzinnej w wysokości 32 złote miesięcznie od każdej osoby zamieszkującej daną nieruchomość,
– dla zabudowy wielolokalowej w wysokości 27 złotych miesięcznie od każdej osoby zamieszkującej daną nieruchomość.

od 1 marca 2020 roku odpady komunalne będą mogły być zbierane jedynie w sposób selektywny. W przypadku wykazania, że odpady nie są segregowane, opłata będzie dwukrotnie wyższa od przyjętej stawki.

Opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi należy uiszczać – bez wezwania, za każdy miesiąc w terminie do 10 dnia każdego miesiąca następującego po miesiącu, którego opłata dotyczy. Opłata ma być przelewana na otrzymany indywidualny numer konta bankowego.

W związku ze zmianą metody ustalania opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, zachodzi konieczność złożenia nowej deklaracji w terminie do 10 kwietnia 2020 roku. Deklaracja musi zostać złożona na nowych drukach, które będą dostępne od 1 marca 2020 roku na stronie internetowej bip.erzeszow.pl w zakładce „Wywóz śmieci, woda, ścieki”, w siedzibie Wydziału Gospodarki Komunalnej (ulica Hansiewicza 10), a także:
– w Punkcie Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Rzeszowa w Galerii Handlowej „Nowy Świat”, ul. Krakowska 20,
– w Punkcie Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Rzeszowa w Centrum Kulturalno – Handlowym „Millenium Hall”, ul. Kopisto 1,
– w Punkcie Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Rzeszowa w Centrum Handlowym „Plaza Rzeszów”, al. Rejtana 65,
– w Punkcie Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Rzeszowa w „Galerii Rzeszów”, al. Piłsudskiego 44,
– w Punkcie Informacyjnym Urzędu Miasta Rzeszowa w Hipermarkecie „bi1”, al. Witosa 21,
– w Punkcie Informacyjnym Urzędu Miasta Rzeszowa, ul. Okrzei 1.

Właściciele nieruchomości zabudowanych budynkami mieszkalnymi jednorodzinnymi, którzy posiadają kompostowniki na bioodpady, mogą liczyć na ulgę w wysokości 40 groszy od osoby zamieszkującej daną nieruchomość.

Warunkiem koniecznym do przyznania ulgi jest zadeklarowanie przez właściciela nieruchomości przydomowego kompostownika i uwzględnienie w deklaracji przysługującego zwolnienia. Zwolnienie z części opłaty przysługuje od miesiąca, w którym właściciel nieruchomości złożył nową deklarację o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

(kc)

25-02-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszow-od-marca-wyzsze-oplaty-i-nowe-zasady-odbioru-odpadow-2147-00r2kc