REKLAMA

RZESZÓW. Od lutego demontaż iluminacji świątecznych

RZESZÓW / PODKARPACIE. Od poniedziałku 1 lutego br. rozpocznie się demontaż świątecznych iluminacji. Całkowicie znikną one z miejskiego krajobrazu do 14 lutego.

IMG_20210113_211812-01

Foto (2): Kacper Ciuba / archiwum Rzeszów24.pl

1 297 658,77 zł – dokładnie tyle miasto Rzeszów wydało na dostarczenie i montaż iluminacji świątecznych, które w sezonie świątecznym roświetlały ulice Rzeszowa.

Oświetlenie dostarczyła firma Mulitidekor z Piastowa. Multidekor dostarczał świąteczne oświetlenie do Rzeszowa również w poprzednich latach.

Ilumnacje były montowane jeszcze w listopadzie, w pełnej krasie zaświeciły 1 grudnia ubiegłego roku. Demontaż ozdób rozpocznie się od poniedziałku 1 lutego. Może potrwać do 14 lutego, czyli maksymalnie dwa tygodnie.

Jak w poprzednich latach, na rzeszowskim Rynku stanęła 16,5-metrowa choinka imitująca świerk, a także wolnostojąca iluminacja, tym razem w formie pociągu świetlnego LED. Przy ulicy 3 Maja pojawiła się konstrukcja 3D z dwoma misiami polarnymi na tle góry lodowej.

IMG_20210113_210504-01

Iluminacji nie zabrakło na rondach. Rondo Jana Pawła II zostało ozdobione znanym z poprzedniego roku napisem “Rzeszów”. Na rondzie Ulmów można jeszcze podziwiać iluminacje 3D w kształcie lampionów ze stroikiem, na rondzie Pobitno pojawiły się cztery duże bombki z kokardami w kolorach: czerwonym fioletowym, niebieskim i złotym. Na skrzyżowaniu w okolicach szpitala MSWiA, a także na rondzie Kuronia i rondzie Pileckiego elementy dekoracyjne ozdobiły uliczne latarnie.

Przy ulicy Marszałkowskiej, w pobliżu Galerii Rzeszów wykonawca zamontował element 3D w kształcie otwartego prezentu z bombkami. Specjalna iluminacja pojawiła się też tradycyjnie za ratuszem, na skwerze Górskiego.

Ozdobione zostały także place – Farny i Śreniawitów, wiadukt Śląski, most Zamkowy oraz ulice: 3 Maja, Słowackiego, Grunwaldzka, Mickiewicza, Kościuszki, Sokoła, Jagiellońska, Hetmańska, Lisa-Kuli, Cieplińskiego, Asnyka, Grottgera, Krakowska i Poznańska. (oświetlenie na latarniach ulicznych).

31-01-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszow-od-lutego-demontaz-iluminacji-swiatecznych-7590-00r2kc