REKLAMA

RZESZÓW. Od kwietnia PSZOK-i otwarte 4 dni w tygodniu

RZESZÓW / PODKARPACIE. Od 1 kwietnia do 31 października, tzw. PSZOK-i, czyli Punkty Selektywnego Zbierania Odpadów, będą czynne dodatkowo także w piątki, w godzinach od 10:00 do 18:00.

mpgk

Foto: mat. UM Rzeszowa

Na terenie Rzeszowa działają dwa Punkty Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych, które są zlokalizowane przy ulicy Ciepłowniczej 11 i przy alei Sikorskiego 428.

Do tej pory przyjmowały odpady trzy razy w tygodniu: we wtorki, czwartki i soboty. Teraz będą otwarte także w piątki.

 

Jak podkreśla ratusz, decyzja o wydłużeniu pracy PSZOK-ów o kolejny dzień, to odpowiedź na potrzeby mieszkańców Rzeszowa, którzy zwłaszcza w okresie wiosennym, letnim i na początku jesieni chętnie korzystają z takiej możliwości pozbycia się odpadów, aby uniknąć kolejek, które się zdarzały, został wprowadzony dodatkowy dzień kiedy PSZOK-i będą je przyjmować.

W PSZOK-ach odbierane są następujące odpady komunalne: przeterminowane leki, zużyte przez właścicieli nieruchomości zamieszkałych igły i strzykawki, chemikalia – środki ochrony roślin, opakowania po środkach ochrony roślin, rozpuszczalniki, farby, lakiery, opakowania po farbach i lakierach, kwasy, alkalia, środki chemiczne typu domowego, termometry, odpady zawierające rtęć, zużyte baterie i akumulatory.

A także: zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny – w tym: świetlówki, żarówki energooszczędne, meble i inne odpady wielkogabarytowe, odpady budowlane i rozbiórkowe, zużyte opony, odpady zielone oraz odpady ulegające biodegradacji, odpady opakowaniowe (o kodach 15 01 01, 15 01 02, 15 01 03, 15 01 04, 15 01 05, 15 01 07), papier i tektura, szkło, metale, tworzywa sztuczne, odzież i tekstylia.

 

Źródło: UM Rzeszowa

28-03-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)