REKLAMA

RZESZÓW: Od 7 grudnia na Rynku stanie jarmark świąteczny!

RZESZÓW / PODKARPACIE. Już od 7 grudnia w świąteczny klimat wprowadzi rzeszowian jarmark bożonarodzeniowy. Będzie on funkcjonował na rzeszowskim Rynku.

zdjecia-piatek-13

Foto: estrada.rzeszow.pl

7 grudnia na rzeszowskim Rynku wystartuje jarmark bożonarodzeniowy. W świątecznie przyozdobionych domkach, wśród smakowitych zapachów i jedynej w swoim rodzaju atmosferze, będzie można kupić rękodzieło, wysokiej jakości ozdoby świąteczne, czy regionalne przysmaki. Dla dzieci i dorosłych przygotowano także tematyczne warsztaty świąteczne.

Przez cały okres trwania jarmarku na płycie rzeszowskiego Rynku będzie działać wesołe świąteczne miasteczko. Pojawi się również szopka bożonarodzeniowa, jemioła i świąteczna oprawia przy studni na Rynku. Podczas Jarmarku odbędzie się też fireshow – pokaz cyrkowy z elementami pirotechniki scenicznej, Mikołajkowy Zlot Motocyklowy, koncert kolęd i pastorałek oraz koncert jazzowy.

7 grudnia Rzeszów odwiedzi święty Mikołaj. Zostanie on powitany przy Fontannie Multimedialnej, skąd kolorową mikołajkową paradą z elfami i bajkowymi postaciami, wyruszy przez ulicę 3 Maja i Kościuszki na Rynek. Tam Mikołaj rozda dzieciom prezenty, a później zaprosi dzieci do zabawy ze swoimi pomocnikami. Mikołaja będzie można odwiedzić w specjalnym domu przez cały czas trwania jarmarku.

Każdy rodzic, który chce, aby jego dziecko otrzymało prezent od Świętego Mikołaja na scenie Rynku , może przesłać zgłoszenie na adres: swiatecznemiasteczko.rz@gmail.com. W temacie należy wpisać: “Mikołaj na Rynku – zgłoszenie”, a treść powinna zawierać imię i nazwisko dziecka oraz numer kontaktowy do rodzica.

Zgłoszenia przyjmowane są do dnia 6 grudnia. Prezenty, którymi dzieci mają zostać obdarowane będzie można zostawić w Podziemnej Trasie Turystycznej, 7 grudnia w godzinach 9:00-12:00. Prezenty powinny być odpowiednio zapakowane i zabezpieczone oraz podpisane imieniem i nazwiskiem dziecka w widocznym miejscu.

20 grudnia odbędzie się natomiast Wigilia Miejska dla wszystkich rzeszowian. Podczas Wigilii, jak co roku, życzenia mieszkańcom złożą władze miasta i województwa. Będą również tradycyjne wigilijne potrawy, wspólna modlitwa, dzielenie się opłatkiem i kolędowanie.

Źródło: materiały organizatorów

10-11-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszow-od-7-grudnia-na-rynku-stanie-jarmark-swiateczny-82-00r2kc