REKLAMA

RZESZÓW. Od 6 czerwca mieszkańcy skorzystają z basenów!

RZESZÓW / PODKARPACIE. 6 czerwca wznawiają funkcjonowanie dwie rzeszowskie kryte pływalnie. Tego dnia mają również zostać otwarte dla mieszkańców baseny ROSiR-u, znajdujące się przy ulicy Księdza Jałowego.

Przechwytywanie_81

Foto: Kacper Ciuba / archiwum Rzeszów24.pl

Od 12 marca, ze względu na epidemię koronawirusa, wszystkie baseny były zamknięte. W środę na konferencji, która miała miejsce w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, premier Mateusz Morawiecki ogłosił zniesienie części obostrzeń, w tym obostrzeń związanych z siłowniami, czy basenami.

Podczas piątkowej konferencji prasowej, która odbyła się w rzeszowskim ratuszu, dyrektor Rzeszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Janusz Makar potwierdził, że od 6 czerwca w Rzeszowie będzie możliwość skorzystania z dwóch krytych pływalni – pływalni “Karpik” (ulica Solarza) oraz pływalni “Delfin” (ulica Rejtana).

Od 6 czerwca funkcjonować będą również baseny ROSiR-u, mieszczące się przy ulicy Księdza Jałowego.

Obecnie dyrektor ROSiR-u nie otrzymał jeszcze szczegółowych wytycznych dotyczących korzystania z basenów.

Jeśli chodzi o warunki, na pewno jakieś obostrzenia będą. W tej chwili nie ukazały się jeszcze wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego. Posiadam wytyczne, które przed tygodniem były wstępnie opracowane. Według nich przewiduje się, że ilość osób jednocześnie korzystających z obiektów nie powinna przekraczać jednej trzeciej, jednej czwartej przeciętnego obciążenia obiektu – mówił podczas konferencji w ratuszu Janusz Makar, dyrektor ROSiR-u.

Szczegóły będą znane po opublikowaniu dokładnych zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego.

Tekst: Kacper Ciuba

29-05-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszow-od-6-czerwca-mieszkancy-skorzystaja-z-basenow-3761-00r2kc