REKLAMA

RZESZÓW. Od 14 grudnia więcej autobusów na liniach: 0A, 0B, 18 i 19

RZESZÓW / PODKARPACIE. Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie, po ponad miesiącu przerwy, przywraca rozkład jazdy dla dnia roboczego pozaszkolnego dla czterech najpopularniejszych linii komunikacji miejskiej. Mowa o liniach: 0A, 0B, 18 i 19.


Przechwytywanie_62_1_2

Foto: Kacper Ciuba / archiwum Rzeszów24.pl

Cięcia w rzeszowskiej komunikacji miejskiej nastąpiły pod koniec października, wraz z dodatkowymi obostrzeniami rządu związanymi z koronawirusem. 26 października z rozkładów jazdy wyeliminowano kursy oznaczone literką „s” – kursuje w dni nauki szkolnej. Niewiele później zmniejszono liczbę kursów aż 27 linii.

Od 9 listopada do tej pory popularne linie: 0A, 0B, 18 i 19 jeżdżą zgodnie z rozkładem jazdy obowiązującym w soboty. Od poniedziałku 14 grudnia Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie przywróci na nich rozkład jazdy obowiązujący dla dnia roboczego pozaszkolnego (wciąż nie będą realizowane kursy oznaczone literką „s” – kursuje w dni nauki szkolnej).

Rzeszowski ZTM podaje, że podjął tę decyzję “W związku z odnotowywanym wzrostem ilości pasażerów korzystających z autobusów linii 0A, 0B, 18 i 19”.

Źródło: ZTM w Rzeszowie

10-12-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszow-od-14-grudnia-wiecej-autobusow-na-liniach-0a-0b-18-i-19-4825-00r2kc