REKLAMA

RZESZÓW. Obywatelskie ujęcie pijanego kierowcy! Miał 2,5 promila

RZESZÓW / PODKARPACIE. Niemal 2,5 promila wykazało badanie pijanego kierowcy, który w nocy został ujęty przez świadka. 30-letni mężczyzna jechał nieoświetlonym samochodem, nie stosował się do sygnalizacji świetlnej oraz miał trudności z utrzymaniem kierunku jazdy. Widział to jadący za nim inny kierowca. Na ulicy Krakowskiej zatrzymał peugeota, wyciągnął kluczyki ze stacyjki, uniemożliwiając kontynuowanie jazdy i zawiadomił policjantów.

303-206281

Foto: Podkarpacka Policja

Do zdarzenia doszło w poniedziałek tuż przed północą. Dyżurny komendy został zawiadomiony o ujęciu na ulicy Krakowskiej pijanego kierującego. Skierowani na miejsce policjanci wstępnie ustalili, że zgłaszający 46-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego na skrzyżowaniu alei Cieplińskiego z aleją Piłsudskiego zauważył nieoświetlonego peugeota. Jego kierowca, nie stosując się do sygnalizacji, skręcił na skrzyżowaniu w ulicę Krakowską.

Podejrzewając, że kierowca auta może być nietrzeźwy, zgłaszający pojechał za nim. Jadąc ulicą Krakowską widział, że ma on kłopoty z utrzymaniem się na swoim pasie. W związku z tym, przed skrzyżowaniem z ulicy Okulickiego zatrzymał peugeota, podszedł do samochodu, otworzył drzwi i wyciągnął kluczyki. Poczuł wtedy silny zapach alkoholu. W związku z tym zawiadomił policjantów.

Interweniujący funkcjonariusze drogówki sprawdzili trzeźwość kierowcy peugeota. Okazało się, że 30-latek jest pijany. Badanie wykazało w jego organizmie niemal 2,5 promila. Policjanci zatrzymali 30-latkowi prawo jazdy. On sam został przekazany pod opiekę rodziny.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości, grozi mu kara pozbawienia wolności do 2 lat i straci prawo jazdy. Mężczyzna odpowie również za inne popełnione wykroczenia.

Źródło: KMP Rzeszów

07-04-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszow-obywatelskie-ujecie-pijanego-kierowcy-mial-25-promila-9765-00r2kc