REKLAMA

RZESZÓW. Ekologiczna żywność prosto od rolników. Miasto przygotowało dwie lokalizacje! Z pomocą przyszedł PODR w Boguchwale

RZESZÓW / PODKARPACIE. Targowisko przy ul. Dworaka oraz Park Papieski przy al. Armii Krajowej. W tych dwóch miejscach rolnicy będą mogli handlować żywnością. O zorganizowanie handlu w tych miejscach mieszkańcy prosili władze miasta.

1693822859099 (1)

Aktualnie handel warzywami i owocami prowadzony jest przede wszystkim na targowisku w rejonie hali targowej, u zbiegu ulic Targowej i 8 Marca. Popularne są także mniejsze, tzw. „zielone rynki”, m.in. przy ul. Staszica.

Niebawem handel płodami rolnymi będzie możliwy w dwóch kolejnych miejscach. Pierwsze z nich to targowisko przy ul. Dworaka, gdzie rolnicy będą mogli sprzedawać swoje produkty w piątki i soboty, w godz. 6-18. W tym celu zostaną wyznaczone specjalne miejsca.
Drugie miejsce to Park Papieski, przy którym także zostanie wskazane miejsce handlowe. Tutaj sprzedaż żywności będzie się odbywać raz w miesiącu, w wyznaczone wcześniej soboty.

Pomysł rozszerzenia handlu na te miejsca to nasza odpowiedź na propozycje mieszkańców miasta. Mam nadzieję, że formuła się sprawdzi i wpisze się na stałe w zwyczaje zakupowe rzeszowian – mówi Jolanta Kaźmierczak, wiceprezydent Rzeszowa.

Rolnicy, którzy produkują ekologiczną żywność także prosili o umożliwienie im handlu w kolejnych lokalizacjach, aby mogli ze swoimi produktami wyjść szerzej do klientów. Dlatego na bazie współpracy z Podkarpackim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Boguchwale postanowiliśmy stworzyć podobny bazar, jak w sąsiedniej gminie. Dziękuję panu Robertowi Pieszczochowi, dyrektorowi PODR za pomoc w organizacji naszego przedsięwzięcia. Mamy nadzieję, że pomysł się sprawdzi – mówi Krystyna Stachowska, wiceprezydent Rzeszowa.

Handel w obu miejscach prawdopodobnie rozpocznie się na przełomie września i października.

źródło: UM Rzeszowa

zdjęcia: archiwum redakcji

05-09-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)