REKLAMA

RZESZÓW. Nowa ścieżka pieszo rowerowa na ul. Odrzykońskiej

RZESZÓW / PODKARPACIE. Będzie bezpieczniej przy ul. Odrzykońskiej w Rzeszowie. Mieszkańcy dostaną nową ścieżkę pieszo rowerową Niedługo po obu stronach ul. Odrzykońskiej znajdą się ciągi pieszo rowerowe. Chodzi przede wszystkim o bezpieczeństwo najmłodszych mieszkańców tego rejonu, którzy częstochodzą na odcinku od ul. Błogosławionej Karoliny do ul. Żmigrodzkiej.

DSC05968

Wykonawca wybrany, niebawem podpisanie umowy. Ścieżka ma mieć około 100 metrów długości i będzie się składać z części asfaltowej o szerokości 3,5 m oraz węższej części z kostki brukowej. Odcinek od Błogosławionej Karoliny do ul. Odrzykońskiej ma wartość blisko 593 tys. złotych.

Osiedle Kotuli to miejsce zamieszkania wielu młodych małżeństw z małymi dziećmi. Nie ma
dla mnie ważniejszej rzeczy w Rzeszowie, niż bezpieczeństwo najmłodszych jego mieszkańców. Dlatego budowa tego ciągu pieszo rowerowego to koniecznośćzapewnia Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

I uzasadnia:

Do tej pory dzieci często musiały przejść przez ruchliwą ulicę, żeby dostać się na chodnik. Czasami również chodziły wąskim poboczem, a obie te opcje nie są niestety bezpieczne. Jeden chodnik w tym miejscu to za mało, ale wkrótce to się zmieni. Budową ścieżki pieszo rowerowej oraz potrzebnej do jej prawidłowego działania infrastruktury zajmie się firma Strabag. Umowę z wykonawcą miasto podpisze już w połowie sierpnia. Od tego momentu przedsiębiorstwo będzie miało cztery miesiące na ukończenie budowy.

źródło: materiały nadesłane/ UM Rzeszowa

zdjęcia: Adam Lampart/ UM Rzeszowa


03-08-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)