REKLAMA

RZESZÓW. Nowa droga na ukończeniu! Ta część Rzeszowa będzie lepiej skomunikowana

RZESZÓW / PODKARPACIE. Połączenie Błogosławionej Karoliny z Dynowską i Czudecką na ukończeniu. To część kontraktu prezydenta Fijołka z mieszkańcami. Pod koniec września ma być gotowa droga, która połączy ul. Błogosławionej Karoliny z ul. Dynowską i Czudecką w Rzeszowie. Prace przebiegają zgodnie z planem i kosztująca ponad 6,3 mln złotych inwestycja dobiega końca.

DSC05932

Dzięki niej łatwiej będzie dojechać do Szkoły Podstawowej nr 18, a także poprawi się komunikacja pomiędzy os. Przybyszówka, Kotuli i os. Staroniwa.

Budowa tej drogi to część kontraktu osiedlowego, który podpisałem podczas kampanii wyborczej z mieszkańcami os. Kotuli. Nowa ulica będzie miała 6 m szerokości, chodniki po obu stronach i ścieżkę rowerową. Powstają też zatoki postojowe, kanalizacja deszczowa i oświetlenie. Droga przebiegnie obok budynku Szkoły Podstawowej nr 18 – zapowiada Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Wykonaniem inwestycji zajmuje się firma Strabag. Warte 6 375 074,66 złotych zadanie ma być ukończone wczesną jesienią tego roku, najprawdopodobniej już końcem września.
Około 400-metrowa droga będzie przedłużeniem ul. Odrzykońskiej i znacznie ułatwi dojazd do bloków mieszkalnych, które powstały w rejonie ulic Dynowskiej i Czudeckiej. W tej chwili mieszkający tam rzeszowianie mogą korzystać jedynie z ul. Wołyńskiej. Będzie to również dodatkowa droga do budynku Szkoły Podstawowej nr 18, a to również ułatwi poruszanie się w tej okolicy.

źródło: UM Rzeszowa

zdjęcia: Adam Lampart/ UM Rzeszowa

03-08-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)