REKLAMA

RZESZÓW: Niespotykany gest 10-latki

Nowe rowery, smartfony i zabawki z popularnych reklam telewizyjnych – to tylko niektóre inwestycje, na które dzieci wraz z rodzicami przeznaczają pieniądze otrzymane przy okazji I Komunii Świętej. 10-letnia Kinga postanowiła oddać całość gotówki na rzeszowskie schronisko „Kundelek”.

kinga

foto: Schronisko Kundelek w Rzeszowie / www.facebook.com

Kwotę, jaką dziewczynka przekazała z dobrego serca rodzina postanowiła zachować dla siebie. Mama dziewczynki nie kryła, iż byli zdziwieni decyzją córki, lecz było to pozytywne zaskoczenie. Rodzice dobrze wiedzieli, że ruch, na który się zdecydowała jest dokładnie przemyślany. 

Dziewczynka na miejscu wzruszyła się z radości. Była zachwycona tym, że zwierzaki będą miały coś bezpośrednio od niej. Wraz z rodzicami często odwiedza schronisko, jest wolontariuszką i zabiera ukochane psiaki na spacer. Z wielką troską stara się również
wspierać porzucone zwierzęta. 

Dziesięciolatka zaraziła się miłością do zwierząt od rodziców. W rodzinie zawsze były psy. W domu jest czworonóg, którym Kinga opiekuje się najlepiej jak umie. Rodzina bardzo ceni sobie spędzanie czasu w schronisku „Kundelek”. 

Istnieje wiele możliwości pomocy zwierzętom. Zdarzyły się przypadki, kiedy nowożeńcy proszą gości weselnych o przyniesienie pożywienia dla potrzebujących zwierząt zamiast prezentów, lub kwiatów.

Każdy może pomóc zwierzętom ze schroniska. Wystarczy wpłacić dowolną kwotę na konto schroniska.

Rzeszowskie Stowarzyszenie Ochrony Zwierząt, ul. Słowackiego 24/62 35-060.
Nr konta : 61 1500 1100 1211 0001 9090 0000.

07-07-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszow-niespotykany-gest-10-latki-4201