REKLAMA

RZESZÓW. Nielegalny tytoń na targowisku. Policja zatrzymała 41-latka

RZESZÓW / PODKARPACIE. Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie tytoniu bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Funkcjonariusze zabezpieczyli 14,5 kilograma krajanki tytoniowej oraz 4000 sztuk nielegalnych papierosów. Straty Skarbu Państwa zostały oszacowane na ponad 15 tysięcy złotych.

smoking-4743035_960_720

Foto: pixabay.com / zdjęcie poglądowe

Informację o możliwości posiadania nielegalnego tytoniu uzyskali funkcjonariusze z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą rzeszowskiej komendy. Wynikało z niej, że w piwnicy oraz w lokalu handlowym na jednym z rzeszowskich targowisk 41-letni mężczyzna posiada tytoń bez wymaganych polskich znaków skarbowych akcyzy. W ubiegłym tygodniu, w celu potwierdzenia informacji i uniemożliwiania sprzedaży tytoniu, na miejsce, gdzie podejrzewany miał przechowywać tytoń pojechali policjanci.

Funkcjonariusze zastali 41-latka w piwnicy, gdzie przepakowywał tytoń. Podczas przeszukania pomieszczeń piwnicznych policjanci znaleźli i zabezpieczyli 13 kilogramów tytoniu oraz 4000 sztuk nielegalnych papierosów. Następnie razem z mężczyzną pojechali do lokalu handlowego na targowisku, gdzie dodatkowo znaleźli 1,5 kilograma tytoniu. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do komendy. 41-letni mieszkaniec Rzeszowa usłyszał już zarzut. Teraz odpowie za posiadania wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy.

Gdyby towar trafił na rynek, Skarb Państwa zostałby narażony na uszczuplenie podatku akcyzowego w kwocie ponad 15 tysięcy złotych.

Źródło: KMP Rzeszów

31-03-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszow-nielegalny-tyton-na-targowisku-policja-zatrzymala-41-latka-4018-00r2kc