REKLAMA

RZESZÓW: Nielegalany hazard na celowniku KAS

Funkcjonariusze KAS z Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu podczas ostatnich działań w na terenie Rzeszowa i Jarosławia zatrzymali 15 urządzeń do gier hazardowych, działających niezgodnie z przepisami ustawy o grach hazardowych.

Przechwytywanie_19
Foto: podkarpackie.kas.gov.pl

29 października br. funkcjonariusze KAS z rzeszowskiej delegatury Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu przeprowadzili czynności procesowe w zakresie urządzania nielegalnych gier hazardowych na automatach. W wyniku przeprowadzonych czynności na terenie Rzeszowa zatrzymano 7 automatów do gier hazardowych działających niezgodnie z przepisami ustawy o grach hazardowych oraz gotówkę pochodzącą z nielegalnego procederu w wysokości ponad 29 tysięcy złotych. W związku z zatrzymaniem urządzeń wszczęte zostało postępowanie karne skarbowe.

Dzień wcześniej, podczas działań prowadzonych także w Rzeszowie, funkcjonariusze KAS zatrzymali z kolei 5 automatów do gier hazardowych oraz kwotę około 2 tysięcy złotych. W tej sprawie także wszczęto postępowanie karne skarbowe.

Trzy nielegalne urządzenia do gier hazardowych zatrzymane zostały podczas działań prowadzonych kilka dni wcześniej w Jarosławiu. W jednym z lokali na terenie miasta, funkcjonariusze Podkarpackiego Urzędu Celno- Skarbowego w Przemyślu wraz z funkcjonariuszami Policji z KPP Jarosław, ujawnili 2 urządzenia typu Quizomat, a także automat do gier typu walizkowego. Przeprowadzone eksperymenty wykazały, że gry rozgrywane na tych urządzeniach są grami hazardowymi. Jako dowód w sprawie zatrzymano także kwotę ponad 2 tysiące złotych.

Od początku tego roku, funkcjonariusze KAS w województwie podkarpackim zatrzymali łącznie 471 automatów, działających wbrew przepisom ustawy o grach hazardowych. Dla porównania działania kontrolne funkcjonariuszy KAS w tym zakresie w 2017 roku na terenie Podkarpacia to zatrzymanie 576 urządzeń do gier działających niezgodnie z ustawą o grach hazardowych, w wyniku czego wszczęto 245 postępowań karnych skarbowych i 435 postępowań administracyjnych. Nałożone kary wyniosły ponad 5,7 miliona złotych.

Źródło: podkarpackie.kas.gov.pl

03-11-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.