REKLAMA

RZESZÓW. Niebawem otwarcie sezonu na Kwadracie Kultury! [PROGRAM]

RZESZÓW / PODKARPACIE. W sobotę 27 czerwca Fundacja Rzeszowska otwiera sezon kulturalnych imprez na Kwadracie Kultury. Na uczestników będzie czekał piknik rodzinny z animacjami dla dzieci, bitwy breakdance i pokazy grup tanecznych Szkoły Tańca Street Life School. Wydarzenie uświetni koncert grupy Eskaubei & Tomek Nowak Quartet.

kwadrat

Foto: Joanna Bród / archiwum Fundacji Rzeszowskiej

Kwadrat Kultury to nowe, publiczne, otwarte i ogólnodostępne miejsce na mapie kultury Rzeszowa. Znajduje się przy elektrowni wodnej nad Wisłokiem, w narożu ulicy Podwisłocze i alei Powstańców Warszawy. W jego centrum znajduje się artystyczna instalacja plenerowa Przestrzeń Kwadratowa.

Przestrzeń kwadratowa to projekt instalacji autorstwa Jakuba Szczęsnego, który został wybrany dla Rzeszowa w IV edycji programu Lechstarter. Ma ona kształt kwadratu z wewnętrznym dziedzińcem. Stalowa konstrukcja nadaje projektowi lekkości, natomiast geometryczne, materiałowe zadaszenie, to nie tylko element, który wyróżnia projekt, ale również zapewni schronienie przed słońcem czy deszczem. Wykorzystanie nierdzewnych i przeciwdeszczowych komponentów, umożliwia korzystanie z przestrzeni w każdych warunkach, a sama konserwacja instalacji jest łatwa w utrzymaniu. Instalacja powstała dzięki przychylności władz miasta i ogromnemu zaangażowaniu mieszkańców oraz zespołu Fundacji Rzeszowskiej.

Stworzyliśmy to miejsce z myślą o inspirowaniu i wspieraniu pozytywnych i prospołecznych zmian w Rzeszowie. Misją Kwadratu Kultury jest tworzenie przestrzeni kultury i relaksu, tętniącej życiem, bez nadęcia, funkcjonalnej, w której pasja, chęć współpracy, rozwijania talentów i realizacji nowatorskich rozwiązań łączy w działaniu ludzi identyfikujących się z regionem podkarpackim, a w szczególności miastem Rzeszów – mówi Ilona Dusza-Kowalska, prezes Fundacji Rzeszowskiej.

Program wydarzenia:

 • 13:00 – 15:00 – PIKNIK z animacjami – dla dzieci, gdzie rodziny mogą przyjść rozłożyć koc, a dzieciaki mogą się w tym czasie pobawić razem z animatorem na instalacji Przestrzeń Kwadratowa. Planowane są animacje taneczne, zabawy zręcznościowe, banki mydlane oraz konkurencje rodzinne przygotowane przez zespół „Dobrze Prowadzone Michał Samborski”.
 • 16:00 – 18:00 STREET LIFE JAM – pokazy grup tanecznych, bitwy breakdance, projekcje filmowe, w skrócie, taneczne podsumowanie roku szkolnego w wykonaniu uczniów Szkoły Tańca Street Life. Dla nieobecnych stanie zorganizowana relacja online na żywo na https://www.facebook.com/STREETLIFESCHOOL/
 • 20:00 – koncert grupy ESKAUBEI & TOMEK NOWAK QUARTET, łączącej jako jedyna w Polsce, w sposób permanentny pełną improwizacji grę znakomitych jazzowych muzyków i rap oraz spoken word w języku polskim pozbawiony banału i wulgaryzmów.

Impreza zostanie zorganizowana zgodnie z poniższymi zasadami sanitarnymi, których należy przestrzegać:

 • zachowujemy odpowiedni odstęp od innych ludzi (min. 1,5 m),
 • korzystamy z miejsc wyznaczonych przez Organizatora,
 • zasłaniamy usta i nos przy pomocy maseczek, materiału chust itp.,
 • korzystamy ze środków dezynfekcji zapewnionych przez Organizatora,
 • zachowujemy czystość,
 • nie spożywamy alkoholu i innych substancji odurzających,
 • nie palimy tytoniu i innych substancji (w tym e-papierosów),
 • przestrzegamy zwyczajowych zasad współżycia społecznego,
 • szanujemy i dbamy o wyposażenie Kwadratu Kultury,
 • wszelkie zauważone uszkodzenia wyposażenia i sprzętów Kwadratu Kultury niezwłocznie zgłaszamy obsłudze.

Na terenie Kwadratu Kultury nie ma obsługi gastronomicznej, dlatego pokarmy, napoje i ewentualnie grill należy zapewnić we własnym zakresie oraz posprzątać po sobie.

Szczegółowe informacje na temat Kwadratu Kultury są dostępne na stronie www.kwadrat.rzeszowska.org.pl oraz na www.facebook.com/fundacjarzeszowska/.

Źródło: Fundacja Rzeszowska

21-06-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

 • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
 • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
 • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszow-niebawem-otwarcie-sezonu-na-kwadracie-kultury-program-9464-00r2kc