REKLAMA

Rzeszów nie został świetlną stolicą Polski

Rzeszów nie zdobył tytułu świetlnej stolicy Polski w finale plebiscytu “Świeć się z Energą”. Głosowanie trwało do 25 stycznia.

fot_6

Grupa Energa zorganizowała XII edycję akcji “Świeć się z Energą”. Przez 11 lat tytuł najlepiej oświetlonego miasta w święta zdobywały różne miasta w Polsce. Ostatnim zwycięzcą była Bielsko Biała, a wcześniej po wygraną dwukrotnie sięgały: Rzeszów, Zamość, Szczecin, Bielsko-Biała oraz Połczyn-Zdrój. Przed dwoma laty wygrywał podkarpacki Sędziszów Małopolski.

W każdym województwie wyłoniono jednego finalistę, który walczył o tytuł najlepiej oświetlonego miasta w Polsce. Na Podkarpaciu zwyciężył Rzeszów, wyprzedzając m.in. Jarosław i Przemyśl. Do finalistów wojewódzkich trafi zestaw urządzeń AGD ufundowany przez Energę z Grupy Orlen  o wartości 10 tysięcy złotych.

Od 14 do 25 stycznia na stronie swiecsie.pl trwało głosowanie, w którym internauci wybierali swojego faworyta w walce o tytuł „Świetlnej Stolicy Polski”. Głosować można było raz w ciągu doby.

W trakcie całego konkursu (etap wojewódzki i finałowy) oddano łącznie prawie 142 tysiące głosów. Zwyciężył Chełm, na który oddano 8 671 głosów. Rzeszów w finałowym zestawieniu był dopiero 13.

Miasto Chełm w nagrodę otrzyma wart 50 000 złotych sprzęt AGD i lampy UV ufundowane przez Energę z Grupy Orlen, który trafi do potrzebujących w tym mieście.

 

Klasyfikacja finału Plebiscytu Miast:

1. Chełm (woj. lubelskie)

2. Szczytno (woj. warmińsko-mazurskie)

3. Łomża (woj. podlaskie)

4. Brzesko (woj. małopolskie)

5. Września (woj. wielkopolskie)

6. Czeladź (woj. śląskie)

7. Węgliniec (woj. dolnośląskie)

8. Czersk (woj. pomorskie)

9. Opole (woj. opolskie)

10. Starachowice (woj. świętokrzyskie)

11. Radom (woj. mazowieckie)

12. Koszalin (woj. zachodniopomorskie)

13. Rzeszów (woj. podkarpackie)

14. Toruń (woj. kujawsko-pomorskie)

15. Wschowa (woj. lubuskie)

16. Aleksandrów Łódzki (woj. łódzkie)

 

foto: Urząd Miasta Rzeszowa

 

29-01-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.